Wpis z mikrobloga

Wpis kierowany do Mirków obserwujących tag: #wykopskubietotalizatora
Jeżeli nie chcesz widzieć takich wpisów w przyszłości dodaj ten tag na swoją czarną listę a jeżeli chcesz być na bieżąco to dodaj go to obserwowanych ()
..............................................................................................................................

Zdrapkowe Mirki,

Wiem, że większość z Was jest tutaj głównie dla zdrapek, ale niektórzy od czasu do czasu puszczają także kupony pozostałych gier. I to właśnie dla tych co od czasu do czasu puszczają także Eurojackpota jest ten wpis.

Ostatnia główna wygrana w Eurojackpot padła 27 maja. Od tamtego czasu cały czas następuje kumulacja puli przeznaczonej na wygraną I stopnia i dlatego jutrzejsze losowanie to gra o astronomiczne 550 000 000 zł! Nigdy wcześniej nie graliśmy w Eurojackpot o tak duże pieniądze. Nie jest to w sumie jeszcze najwyższa możliwa kumulacja bo gramy o 117 000 000 € natomiast maksymalna możliwa kumulacja wynosi 120 000 000 € ale kwota i tak robi wrażenie.

Do tej pory najwyższą wygraną w Eurojackpot w Polsce odnotowano 13 sierpnia 2021 roku. Wtedy to nagroda główna została trafiona przez 2 osoby: jedną z Finlandii i drugą z Polski. Zwycięzcy musieli podzielić się kwotą 90 000 000 €, co w przeliczeniu na złotówki dało Polakowi wygraną wynoszącą 206 550 000 zł. W ten sposób mieszkaniec powiatu bieruńsko-lędzińskiego pobił dotychczasowy rekord z 10 maja 2019 kiedy to mieszkaniec powiatu piotrkowskiego trafił komplet liczb i wygrał 193 396 500 zł.

Wydaje mi się, że to dobry czas aby spróbować pobić rekord wygranej naszego rodaka, właśnie trafiając główną w jutrzejszym losowaniu (∩ ͡° ͜ʖ ͡°)⊃

W Eurojackpot szanse na wygraną dowolnego stopnia wynoszą 1:32. Zatem jest to zdecydowanie lepszy wynik niż np. w Lotto (1:54) czy Mini Lotto (1:125). Niestety nasze szanse na 550 000 000 zł przy zakupie jednego kuponu wynoszą zaledwie 1 : 139 838 160, co jest wynikiem bardziej demotywującym niż 1:13 983 816 w Lotto czy 1:850 668 w Mini Lotto, ale pamiętajmy że mówimy tutaj o naprawdę sporych pieniądzach a nie jakichś drobniakach ( ͜͡ʖ ͡€)

Przypominam, że 19 marca 2022 roku w Eurojackpot zaszły pewne zmiany:
- Podwyższono maksymalną pulę na wygrane I stopnia z 90 000 000€ na 120 000 000€ - przez tę zmianę właśnie możliwe są kumulacje wynoszące ponad 500 000 000 zł,
- Losowania odbywają się 2x w tygodniu: we wtorki oraz w piątki - przez tę zmianę we wtorki i w piątki zagrać można tylko do godziny 19:00,
- Zmieniono losowanie wygrywających liczb z 5 z 50 oraz 2 z 10 na 5 z 50 oraz 2 z 12 - przez tę zmianę prawdopodobieństwo trafienia nagrody głównej spadło z 1 : 95 344 200 do 1 : 139 838 160. Zmianie uległy też oczywiście niższe stopnie a ogólne prawdopodobieństwo wygranej spadło z 1:26 do 1:32.

Koszt jednego zakładu Eurojackpot kosztuje 12,50 zł. Jeżeli zamierzacie kupić więcej niż 1 zakład i dodatkowo bierzecie udział w tegorocznej Loteriadzie (o której pisałem więcej tutaj) to polecam rozbijać kupno kuponów na oddzielne transakcje. Dzięki temu za każde 12,50 zł otrzymacie kupon Loteriady. Jeżeli kupicie 2 kupony Eurojackpot za 25 zł w jednej transakcji to wtedy otrzymacie tylko 1 kupon Loteriady. Zawsze to jakaś dodatkowa szansa na ewentualną nagrodę pocieszenia ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Jeżeli także jutro nikt nie wytypuje kompletu szczęśliwych liczb to w piątek będziemy grać o około 565 000 000 zł ale coś mi się wydaje że jednak główna jutro padnie.

Wszystkim grającym życzę powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

.............................................................................................................................

Jeżeli podoba Ci się to co robię to możesz postawić mi wirtualną kawę: https://buycoffee.to/jakazdrapka

"Ranking Zdrapkowy" dostępny online:
Wersja na komputery PC: https://jakazdrapka.pl/
Aplikacja na telefony z Androidem: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.TwojaStaraCompany.zdrapp
#lotto #eurojackpot
Nutaharion - Wpis kierowany do Mirków obserwujących tag: #wykopskubietotalizatora
Je...

źródło: comment_1658154348P6lbSIc136S10WgXrm3FhB.jpg

Pobierz
  • 46
Astronom Alan Harris obliczył, że prawdopodobieństwo bycia uśmierconym przez meteoryt wynosi około 1: 700 000.

Ale co tam, trzeba dzisiaj spróbować w loterii.
Dam znać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ponad 100 baniek dla matiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jakie 100? Od wygranych jest 10%

myślałem że 19%

i teraz pomyślcie, że od tej kwoty trzeba zapłacić 10%(!) podatku! Za nic 55.000.000 do skarbu państwa.


@Odwrocuawiacz: @soadfan: @soadfan: Te polskie 10% to jeszcze nie tak dużo. W Holandii jest aż 29% podatku, ciekawe jak w innych krajach to wygląda.