Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mireczki z #siecikomputerowe, chciałbym znaleźć pracę jako sieciowiec. Niestety ze studiów wyniosłem praktycznie nic (albo może tak mi się tylko wydaję i moja wiedza w zupełności wystarczy) i nie wiem, czego się spodziewać. Jak wyglądała wasza pierwsza praca i jakie były wasze obowiązki na wyżej wymienionym stanowisku? Pozdrawiam serdecznie.
#siecikomputerowe #sieci
Red_Ducc - Mireczki z #siecikomputerowe, chciałbym znaleźć pracę jako sieciowiec. Nie...

źródło: comment_1657881637Na2s7jwUIley7B56EHukJx.jpg

Pobierz
  • 38
Niestety ze studiów wyniosłem praktycznie nic (albo może tak mi się tylko wydaję i moja wiedza w zupełności wystarczy) i nie wiem, czego się spodziewać. Jak wyglądała wasza pierwsza praca i jakie były wasze obowiązki na wyżej wymienionym stanowisku? Pozdrawiam serdecznie.


@Red_Ducc: Ale chcesz pracować jako kto? Bo ja mam uczulenie na wszystkich firmowych "sieciowców" co nie potrafią poprawnie zaadresować dwóch komputerów a na hasło statyczne DHCP nie są w stanie
@brokenik: połowy tego co napisałeś, nie zrozumiałem ale widzę, że wystarczy się dobrze sprzedać xd nie mam masy certyfikatów, ani papierów - szukam pierwszej pracy związanej z sieciami. Nie wiem jako kto konkretnie chcę pracować, bo nie wiem, jakie są mozliwości. Chciałbym dostać pracę, nawet trochę poniżej moich umiejętności, ale z możliwością pracy z bardziej doświadczonymi pracownikami i mozliwością rozwoju i nauki. I chciałbym się dowiedzieć, jaką wiedzę potrzebuję nabyć, aby
@Red_Ducc: Nic tak nie uczy jak praktyka. Wiem, że to śmieszne - ale w wielu miejscach np. w urzedach - wcale nie trzeba mieć wyspecjalizowanej wiedzy, żeby się tam zatrudnić - a pieniądze mimo, że niewielkie są dobrym wyjściem na przód do pójścia w bardziej intratną posadę. A można zdobyć trochę wiedzy i praktyki. U mnie w firmie większość osób zasadniczo nie miała żadnej wiedzy z sieci komputerowych - dosłownie NULL.
hce po prostu dostawać 5k na rękę i tyle. Ok. Możemy mu tyle zaoferować pod warunkiem, że będzie w stanie wypracować tyle i tyle godzin za taką i taką robotę. Przy obecnych stawkach w tej branży to niestety ale trzeba "#!$%@?ć" i umieć sporo


Chryste, u nas junior tyle dostaje i nie musi #!$%@?ć plus wystarczy wiedza na poziomie CCNA
@Red_Ducc:

Chciałbym dostać pracę, nawet trochę poniżej moich umiejętności, ale z możliwością pracy z bardziej doświadczonymi pracownikami i mozliwością rozwoju i nauki. I chciałbym się dowiedzieć, jaką wiedzę potrzebuję nabyć, aby taką pracę uzyskać.


Na przykład:

https://jobs.atos.net/job/Bydgoszcz-Network-Operator-with-EnglishGerman-Bydg/665439901/

Our requirements:



Intermediate command in English or German (in case of German speakers good command of English)
Basic practical knowledge/experience of IT and network solutions, devices and technologies
CCNA knowledge level, the certificate will
@brokenik: ciągle o tym piszę. Chcę dorwać wstępną robotę z niewielkimi wymaganiami, byleby tylko zaznajomić się z tematem. Liczyłem, że na service desku będzie trochę zagadnień sieciowych, ale niestety się przeliczyłem.
@d1sconn3cted: No to w Krakowie i owszem. Ale nie w Polsce powiatowej. W dużych miastach zarobisz więcej bo ludzie sa skłonni też płacić za usługę więcej. Poza tym większość "korpo" nie odprowadza podatków w Polsce, koszty utrzymania pracownika dla korporacji są mniejsze. Żeby komuś na rękę dać 5k musisz tak naprawdę wypracować prawie 2 razy więcej. Na stanowisku w postaci helpdesku to raczej nierealne pieniądze w rodzimej firmie w małym mieście.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Showroute_pl: praktyki studenckie u nas odbywały się jeszcze przed wyborem specjalizacji. To był typowy help desk. A punkty w responisibilties (solving network issues; monitoring network devices like routers, switches, loadbalancers, wireless appliances; managing of problems, incidents, escalations when required) wymagają doświadczenia z podobnej roboty.
@Red_Ducc: widać że szukasz pierwszej roboty bo nie wiesz że nie trzeba spełniać wszystkich wymagań by się dostać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wymagania to obraz idealnego kandydata rzadko kiedy odchaczysz wszystkie wymagania jak umiesz 50% i więcej z listy to wysyłasz CV
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@d1sconn3cted: no zazwyczaj stanowiska, na których pracowałem, nie miały zbyt wygórowanych wymagań. A i tak się dwa dni zawsze zastanawialem, czy jednak nie będę zbyt słaby xd
@Red_Ducc: Helpdesk to nie jest stanowisko sieciowe, predzej noc (network operations center). Helpdesk to 1 linia czyli problemy z kompami z dostepem a nie urzadzenia sieciowa. Marudzisz zamiast sprobowac, do ccna masz wymienione tematy ale tez mowisz, ze nie wiadomo pomimo tego, ze lista wymienia konkretne technologie.