Wpis z mikrobloga

@Zwykly_Czlowiek: Taa, jasne. Trochę mieszkałem na zachodzie, a tylko w zeszły weekend spędziłem w sumie kilka godzin w korkach w Austrii wspólnie z kierowcami austriackimi, holenderskimi i niemieckimi. I tylu szeryfów oraz chamstwa na drodze nie widziałem w Polsce od lat 90. Także już nie #!$%@?, że to jakaś polska domena, bo akurat tutaj to wygląda znacznie lepiej niż w większości zachodniej Europy.
@Sisal: 3 lata to za mało żeby się dostosować do przepisów? xD nie chodzi o przepis tyko ogólną głupotę ludzi i brak wyobraźni. założe się, że większośc myśli iż im szybciej zjedzie tym lepiej.
@Zwykly_Czlowiek jakiś czas temu miałem okazję jechać A1 na południe. Gdzieś na wysokości Radomska dalej trwają prace i było zwężenie. Google maps pokazywało dobre kilka kilometrów korka, prawy pas, na którym były same tiry stał, ale lewy jechał płynnie. Żarło, żarło, ale zdechło. Byłem jakoś dziesiąty w kolumnie samochodów, która dojechała do jakiegoś dostawczaka, który jakoś tak podejrzanie się zachowywał. Upatrzył sobie tira na prawym i jechali razem. Prawy się zatrzymał i
Chyba nie wyjeżdżacie ze swojego Pierdziszewa. Od kilku lat w Polsce nie spotkałem się, żeby były jakieś problemy z jazdą na suwak, a jeżdżę dużo - głównie S'kami.


@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: wczoraj, dzisiaj. We wtorek spotkane na A4 pod Brzegiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: Jeżdżę bardzo dużo zakorkowaną s8 i mogę coś dodać tutaj. Wpierdzielanie się przez strefę wyłączoną z ruchu czy wpychanie się z premedytacją to jakieś 1/10 samochodów. Do tego samego wora wrzuciłbym gamoni gdy jest płynny ruch a Ci zamiast rozpędzić się i włączyć w rytm prawego pasa to na samym początku wjeżdżają na pas szybkiego ruchu zmuszając innych do przyhamowania (gdyby pojechali do końca pasa to ten samochód by przejechał
@uriel_ck: Warto też pamiętać, że jazda na suwak nie obowiązuje w warunkach jazdy z normalną prędkością. Ostatnio miałem taką sytuację na nowo oddanym odcinku S14 koło Łodzi. Odcinek ten na razie kończy się zjazdem (czyli dwa pasy ekspresówki łączą się w jeden do zjazdu). Gość tak na pewniaka zapieprzał lewym, że jadący przede mną dostawczak, który był już na wysokości zwężki, musiał zjeżdżać na pas awaryjny.

.
@Halladin nie no, mówimy
Trzeba by chyba pachołki stawiać między pasami, że dzbany wiedziały, że jedzie się do końca


@cwlmod: wystarczyłby jeden prosty przepis - gdy dostarczysz nagranie z wykroczenia dostajesz 50% kwoty mandatu, albo nawet 10% i nagle każdy by jechał równiutko bo obawiałby się, że ktoś go nagra a każdy by chętnie to zrobił za kilka złotówek
Ja tam zawsze dojeżdżam do końca pasa, włączam kierunkowskaz to i tak ledwo kto chce mnie wpuścić, za to tych za mną wpuszczają. Jak ma się samochód o pojemności kartonu do mleka to jest się śmieciem, nikim na drodze, zresztą tak też jest w życiu… ehh. Pewnie ludzie myślą, że jakiś zawalidroga siedząc w swoich trzylitrowych i więcej dwustu paru konnych samochodach.
@Zwykly_Czlowiek: Dokładnie tak. I nawet jak się ładnie ustawią na lewym pasie, to na prawym jakiś #!$%@? debil nie wpuści. Proste - jeden z lewego, jeden z prawego.

Mam zawsze kłótnię o to ze starym, bo ten pianą zachodzi, jak ktoś go wyprzedza, a potem jojczy, że musi go puścić -argumenty o tym, żeby w takim razie sam pojechał lewym pasem nie trafiają.
@Zwykly_Czlowiek: Trzeba by chyba pachołki stawiać między pasami, że dzbany wiedziały, że jedzie się do końca

@cwlmod jeszcze gdyby to coś dawało, ale jak jedziesz lewym to jest szybciej, więc im później się włączysz do ruchu tym więcej czasu oszczędzasz
@bruhh: co nie działa jak? pisałem tylko o tym, że dużo osób zjeżdża wcześniej bo myśli, że ktoś go nie wpuści xD i właśnie przez takie myślenie robią się korki, oczywiście że trafią się chamy, którzy cię nie wpuszczą, ale ja jak zawsze dojeżdżam do końca to 90% osób od razu mnie wpuszcza, ale ludzie nie wiem jakby się bali dojechać do końca, bo myślą, że utkną na lewym pasie na
@bruhh: no i co jak cię wpuści 4 albo 5 kierowca to taka tragedia? ( ͡° ͜ʖ ͡°) i tak jesteś szybciej niż miałbyś stać wężykiem na prawym pasie
@bruhh: wiem, że jest, więc trzeba uświadamiać innych, żeby robili tak jak się powinno robić, a nie tylko narzekać, że jest tragedia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
iksde widocznie też jesteś taką małpa na drodze i blokujesz ludzi jeżdżąc na zamek, co nie?


@bruhh: Jedyne co jest widoczne, to że za dużo sobie dopowiadasz, a wyciąganie wniosków nie jest Twoją mocną stroną. (σ ͜ʖσ)
Od kilku lat w Polsce nie spotkałem się, żeby były jakieś problemy z jazdą na suwak, a jeżdżę dużo - głównie S'kami.


@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: to mnie ostatnio na tej S-ce spychał kolo ciężarówką 500m przed zwężeniem.
W mieście stare dziadki, baby i taksówkarze nie wpuszczają na końcu zwężenia, plując i machając łapami jakbym im matkę bił. Także tak.
@Zwykly_Czlowiek: Z reguły blokowanie lewego pasa to jest granda i głupota ale raz w życiu miałem taką sytuację, ze najchętniej bym ten lewy zablokował. Szczyt wyjazdów wakacyjnych na S3 w budowie gdzie odcinek dwupasmowy się kończył i pasy schodziły do jednego. Stanie w tym korku na prawym pasie to był koszmar, jednocześnie odliczając czas jaki mi upływał do spóźnienia się na prom.
Sytuacja wyglądała jak na obrazku tylko, że tych czerwonych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: tu ciągle czytam o jakiś mitycznych problemach typu ten suwak albo o jakiś szeryfsch co dwa blokują zwężkę albo o kierowcach ciężarówek do blokują drogę przez godzinę ciekawe że wczoraj znowu zrobiłem 1100km po polskich skaxh i autostradach i niee spotkałem żadnego problemu zwłaszcza z ciężarówkami przynajmniej da przewidywalni nie jak kierowcy osobówek ale na wykopie sobie chyba znaleźli wyimaginowanych wrogów do krucjaty na podstawie jakiegoś przypadku xd