Wpis z mikrobloga

@Zwykly_Czlowiek: jedyne, co na tym obrazku jest wschodnioeuropejskie (nie polskie) to ten j----y tir na lewym pasie. Ludzie na całym świecie są zbyt durni, żeby ogarnąć zjechanie na prawy dopiero na końcu lewego.
  • Odpowiedz
@Zwykly_Czlowiek: dokładnie tak to wygląda. Jakby na samym dole obrazka była jeszcze linia ciągła pomiędzy pasami ruchu, to na tej linii ustawionych w połowie na lewym i już w połowie na prawym pasie z mordą drącą się przez szybę, że on tu jedzie i ma się go wpuścić, dopełniłoby to obrazu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 42
@bruhh:

to i tak cymbał cie na końcu nie wpuści.

Jakoś nie mam problemu z tym, żeby mnie ktoś wpuścił na końcu. A zmieniających pas zbyt wcześnie widzę bardzo często.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jaromiszcz: ja nie, bo zawsze ten zmieniający pas ma wine w tym wypadku ty i ja, mimo tego, że jest to uregulowane prawnie i ten na pasie kontynuującym musi cię wpuścić. Nie raz takie kwiatki już miałem na tym świecie. Szkoda auta.
@janekplaskacz: a ja mam, szczególnie poruszając się po Polsce na niemieckich rejestracjach xD
@PeterFile: kasa i tyle. Właśnie wczoraj jakiś goguś w nowej hondzie
  • Odpowiedz
ale mnie w-----a jak ludzie hamują suwak bo oni już teraz w połowie pasa muszą zjechać, bo przecież potem ich nikt nie wpuści. to powinien być obowiązkowy punkt na egzaminie - jak korzystać z suwaka.
  • Odpowiedz
@Zwykly_Czlowiek: e tam, bardzo dużo się poprawiło, sporadycznie trafi się jakiś dzban. Ew. zjezdzają z 10 metrów przed końcem pasa co też nie jest jakąś tragedia, bez przesady.

Kiedyś to było, jedziesz znikającym to i strąbić potrafili, specjalnie wyjechać aby Cie przyblokować. O tym że o wpuszczeniu nie było mowy nawet nie wspomne, aby wjechać trzeba było trafić jakąś babcie która nie potrafiła ruszyć i wtedy się wbić.
  • Odpowiedz
@Jaromiszcz: Tez czasem mam taka ochotę, ale gdy widzę ze hardo jedzie to odpuszczam. Bo wiesz o tym ze w razie stłuczki oboje dostaniecie mandat? On za nieprzestrzeganie jazdy na suwak, a ty za wymuszenie pierwszeństwa i nieupewnienie się ze możesz bezpiecznie zmienić pas.

To jest chore bo nigdy nie nauczy niektórych jeździć…
  • Odpowiedz
@adamczwa ja nie odpuszczam i jeszcze się nie znalazł żeby mi nie odpuścił. Fakt że nie testowałem tego na autach 20 letnich. Ale wszyscy w nowszych odpuszcza xd
Ogólnie to zawsze myślałem że ten przepis z jazda na suwak właśnie nadaje Ci pierwszeństwo przed gościem który niczego nie wpuścił jeżeli jest ograniczony ruch. Nie jest tak?
  • Odpowiedz
@adamczwa No z tego co czytam i już wcześniej czytałem to jeżeli jest Korek a więc zmniejszony znacznie ruch, dojedziesz do końca i nie możesz już kontynuować jazdy swoim pasem, włączysz kierunkowskaz to ten na pasie obok ma obowiązek a ty pierwszeństwo przed nim jeżeli nie wpuścił nikogo przed siebie. Mam kamerę w aucie oczywiście więc według tego ktoś może się nieźle zdziwić i to nie ja.
  • Odpowiedz