Wpis z mikrobloga

"Jestem skrajnie wyczerpany, a dopiero jest rano"

Taki tekst mi towarzyszy od lat. 2 lata temu zmieniłem wszystko w swoim życiu.

Mam dopiętą dietę na deficycie 600-700 kcal - nie jem syfu.
Śpię przynajmniej 7h. 7-8h to standard.
Ćwiczę 3 razy w tygodniu siłowo + chodzę wszędzie (około 10k kroków dziennie)

I nadal czuje się jak gówno ogólnie już z samego rana xD Jest lepiej (mniej mi się chce spać, jak już się rozbudzę to jakoś funkcjonuje do końca dnia itp.), ale to poprawiło się prawie na samym początku jak pojawił się ruch.

Tęsknie za tymi pobudkami za dzieciaka kiedy czuło się takie uderzenie energii przy pobudce, czy da się to przywrócić? :/

Co robić? Jutro idę do internisty. Na co ewentualnie zwrócić uwagę, jakie badania zrobić? Krew, mocz, serce, jakaś próba wydolnościowa też? Poradźcie proszę

#dieta #zdrowie #mirkokoksy #lekarz
  • 52
@ImbaJakichMalo: Sprawdzales jaki masz % wilgotnosci w powietrzu? Masz dobra wentylacje w sypialni? I czy problem wystepuje bardziej w ciagu lata czy w zimie i jaka jest temperatura w obu wypadkach?

Generalnie optymalna temperatura do spania to jest ok. 19 stopni, wilgotnosc powietrza powinna wynosic ok 50%. Jesli masz zbyt wysoka wilgotnosc powietrza to stanie sie ono "ciezsze" i w nocy gdy nie oddychasz tak intensywnie jak w dzien do mozgu
@ImbaJakichMalo:

Kładę się o 23-24, wstaję o 7-7.20. (wolałbym kłaść się 2-3 i wstawać 9-10 wtedy najlepiej się czułem.


To masz odpowiedź na swoje pytanie. Tak masz wyregulowany naturalny rytm dobowy. No i rzeczywiście nie da się z tym nic zrobić, z wyjątkiem pracy. Niestety, ale jeszcze dużo czasu minie, zanim pracodawcy zorientują się, że pracownik jest bardziej produktywny, jak przyjdzie do pracy wyspany, a nie o wymuszonej wczesnorannej godzinie. Oczywiście
@ImbaJakichMalo: takie objawy mają też ludzie z bezdechem sennym, co chrapią. Ostatnio czytałam historię laski która kilkanaście lat chodziła po lekarzach i wszyscy twierdzili że wymyśla, aż w końcu się okazało że to bezdech i tyle lat była niedotleniona, zrobiła jakiś tam zabieg i jak nowo narodzona. Możesz sobie poczytać o tym i sprawdzić
@ImbaJakichMalo: kofeina, nikotyna, alkohol? Bezdech jak wyżej tez może być przyczyną, ale to możesz np wszyć sobie np piłkę tenisowa w koszulkę na plecach żeby utrzymywać pozycje boczne podczas snu (o ile bezdech nie występuje przy pozycjach bocznych). I czy problem występuje w dni kiedy możesz się wyspać i ile wtedy śpisz
@ImbaJakichMalo Mirasku sprawdź jeszcze poziom witaminy d3. Ja mimo, że nigdy bym siebie o niego nie podejrzewał, to lekarz zdiagnozował u mnie ciężki niedobór.
Doszło do tego stopnia, że prysznic był dla mnie bardzo męczący. W wolny weekend potrafiłem spać bardzo długo, a jak się obudziłem, to jeszcze leżałem z 3-4 godziny bo czułem się zmęczony i niewyspany.
Jedynie w tygodniu moją motywacją by wstać była praca i w sumie tyle.
Po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ImbaJakichMalo:

Na co ewentualnie zwrócić uwagę, jakie badania zrobić?

Poziomy hormonów (u faceta m.in. testosteron), mikroelementów i witamin.
Możesz też spróbować mierzyć jakość snu. Może śpisz wystarczająco długo ale płytko.

Jeśli pijesz kawę to spróbuj przestać na kilka tygodni. Również spróbuj unikać alkoholu na wieczór przed snem.
@ImbaJakichMalo byku na takim deficycie dziwisz się że tak się czujesz? xD skoro tyle ćwiczysz i wszędzie chodzisz pieszo twój organizm potrzebuję masy energii i węglowodanów. Nie dostaje tego więc tak reaguje. Zacznij jeść więcej po prostu
@ImbaJakichMalo: Wina deficytu. Z takimi brakami w kcal szybko spadnie Ci siła i spalisz mięśnie. Lepiej robić - 200-300 i obserwować co tydzień odejmować albo dodawać

Zresztą jak w fitatu sobie będziesz wage aktualizował to samo Ci wyliczy ile masz jeść aby schudnąć do pożądanej wagi

Ja robię 500-700 przez pierwszy tydzień, żeby nie podjadać. Jak przetrwam te pierwsze dni to później zmniejszam deficyt do ~300 i jestem happy, że mogę