Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Tibor: Jeszcze gorzej jak podaje drugą latarkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Limonene: Rel. Oddaję klucze, gość wjeżdża na rolki i kanał i we dwóch sprawdzają. Nie wiem na jakiej stacji byłby tylko jeden diagnosta lub mechanik.

@jony-terrt: Rak ale niestety niezbędny. Jestem gotów poświęcić tę stówkę + koszty ewentualnych napraw ale wiedzieć, że inni muszą zrobić to samo. Zawsze dodatkowa pewność, że nadjeżdżające auto nie
@Allan_Karlsson: no jest racja w tym co mowisz, ale to trochę na zasadzie licencji na kupowanie nozy - uprzykrzanie zycia ludziom, bo jakiś drobny promil wyrzutków użyje noża do mordowania zamiast krojenia chleba. każdemu normalnemu człowiekowi zalezy na sprawności auta, bo zależy mu na życiu i braku problemów.
druga sprawa, przegląd jest raz w roku. w przeciągu 12 miesięcy idzie zdewastować auto.
a jak komuś stuka końcówka to nie jest powód,
@Limonene: nie wiem od ilu lat jeździsz autem, ale "kultura" warsztatów samochodowych się zmieniła w ostatnich 10-15 latach, na pierwsze przeglądy na jakie jeździłem 12 lat temu to zawsze wszystkie czynności wykonywało się samemu na polecenia diagnosty, "pan zapali długie...ręczny teraz...kierunkowskazy" itp. Teraz faktycznie nie przypominam sobie w ostatnich 5 latach żebym musiał to robić i jest tak jak mówisz, że oddajesz kluczyki i czekasz sobie w poczekalni z kawką :P
I tak powinno być, połowa tego co przechodzi przeglądy to powinna być zaraz na stacji złomowana. Trzeba w końcu zrobić z tym porządek.


@perun79: a mówisz to na jakiej podstawie, jesteś diagnostą, znasz jakiegoś diagnoste który dzielił się wynikami i obserwacjami, mechanikiem, czy wewnętrzna frustracja i pogarda dla osób którzy mają czelnośc jeździć samochodami nie z salonu, czy może w ogóle anty samochodowy jesteś.

Bo napisać że połowa parku samochodowego w
@r5678: Przejdź się po parkingu, popatrz na łyse sparciałe opony, skorodowane nadwozia z dziurami, plamy po oleju czy innych płynach. O chińskich ledach czy ciemnych przednich bocznych szybach nie wspomnę. Smród gazu z nigdy nie regulowanych instalacji LPG. Dym za dieslami które już dawno powinny mieć regenerację wtrysków a i pewnie DPF czy EGR już nie mają.
@perun79: masz trochę racji, a trochę nie. Stan techniczny jest przyczyną wypadku w kilku procentach wypadków. W niektórych latach w okolicach błędu statystycznego. Tak, uwzględniam "młodych gniewnych", którzy #!$%@? gruzem i zginęli, ale sprawne hamulce czy nieprzerdzewiała buda uratowałyby im życie. Przyczyną wypadku jest wówczas brawura i nadmierna prędkość, a stan ma tylko wpływ na skalę skutków.

Zaś jak chodzi o diagnostykę, to przez rok może się tyle stać ze stanem
przecież o tym mowie, "bo tak jest w wytycznych", "bo takie są przepisy". jest tysiąc debilnych przepisów. cale szczęście, ze sporo ludzi ma to w dupie. tylko bez skrajnych przykładów typu wyprzedzanie na trzeciego itp.

jak na przejściu jest czerwone a widzę, ze nic nie jedzie, to nie będę stał jak tłuk tylko w zgodzie z wlasnym rozsądkiem zrobię co uważam.

zawsze trzymam się zasady "nie rób drugiemu co tobie nie miłe"
@uzytkownik_wykop_pl: Mi na koniec każe jeszcze podkręcić szybko kierownicą na boki, wcisnąć hamulec a później pokołysać auto na boki. No i później standardowo zejście na kanał i oglądanie mojego gruzu od spodu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale to jest profesjonalne podejście bo widzę, że rzeczywiście coś tam jest dziurawe, coś tam odpada itd
@willard: wiem, w pierwszym komentarzu to zaznaczyłem xD najlepsze, ze oni wklejają wojak face'y z rowerkiem zamiast mózgu, a to oni są właśnie tacy. dziś jedzie 90, bo tak jest w przepisie i dlatego jest bezpiecznie. ale zmieńmy limit do 100, to magicznie 100 km/h będzie bezpieczne xD boty-legalisci, tfuu