Wpis z mikrobloga

@znin: W 2002 to może nie, ale w 2004 rzeczywiście krążyła legenda miejska, że policja „znajomemu znajomego” weszła do domu i skonfiskowała komputer. Wtedy internet nie był jeszcze powszechny, więc nie każdy mógł zweryfikować te plotki.
@purple_elly_sound: @Krupier: no ale pokemon silver to nie piractwo, to taki soft pirat, zwłaszcza, że już ząb czasu nadszedł i nie ma jak na pc to grać (wiem wymówki ale jest)
mówię tu o takim hardpiraceniu, torrenty, streamowanie by nie było hit n run, nabijanie seedingu etc. nikt już chyba normalny tego nie robi, piractwo się skończyło jak skończył się piratebay (pierwsze zamknięcie) i YIFY zamkneli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@doznanie: no pirat to pirat, nieważne czy nowe gry, czy retro. ¯\_(ツ)_/¯

Piratebay chyba dalej działa poza tym jest jeszcze rarbg, 1337x i sporo innych.

To raczej wielkim koncernom udało się utrwalić w ludziach myślenie, że piractwo się skończyło. Skala pewnie jest mniejsza co jest dobre, ale końcem bym tego nie nazwał.

Sam prócz retro i filmów już też nie piracę. Dla programów znalazłem darmowe alternatywy, na moje potrzeby są ideolo.
bo chyba nie chcesz powiedzieć że dzięki platformom vod, abonamentom za kilka złotych miałoby zniknąć piractwo? Lol XD według mnie właśnie teraz wraca do łask, narobiło się wszędzie pełno abonamentów które są wręcz śmieszne i jeszcze oni raczą userowi narzucać na czym może on oglądać ich materiały xD


@dziubsterpl: ale fikoł
@Mega_Smieszek: Były wtedy skandalicznie przeprowadzone naloty na akademiki. Policja konfiskowała młodym ludziom komputery czy nośniki danych. Strasznie się wtedy o to #!$%@?łem. Przestępczość w #!$%@?, pełno napadów, pobić, kradzieży z włamaniem a ci debile jeżdżą sobie po akademikach i #!$%@?ą się do studentów bo najłatwiej. Później, która komenda najwięcej ludzi #!$%@?ła dostawała nagrodę od różnych stowarzyszeń. To mnie jeszcze bardziej irytowało. Demoralizowanie formacji poprzez przyznawanie nagród za zwalczanie tylko określonych rodzajów
mówię tu o takim hardpiraceniu, torrenty, streamowanie by nie było hit n run, nabijanie seedingu etc. nikt już chyba normalny tego nie robi, piractwo się skończyło jak skończył się piratebay (pierwsze zamknięcie) i YIFY zamkneli


@doznanie: Tak było XDD (btw *seedowanie, nie stramowanie)
Mam w kliencie najnowsze Sims 4 FitGirl Repack - szybkie dane z 10 trackerów:
ponad 152 000 pobrań
12 238 wysyła
3 786 pobiera

Nikt nie piraci (
@znin: @xdTM: lata temu znałem człowieka z komendy, w której "rejonie" znajdował się stadion dziesięciolecia. Robili stamtąd raz na parę tygodni nalot na handlarzy. Po nalocie mieli parę godzin na ewidencję zajętego nielegalnego towaru. Nagrywarki rozgrzewały się na komisariacie do białości ( ͡º ͜ʖ͡º)

Parę lat temu na innym komisariacie wpadli ludzie z wydziału wewnętrznego i zarekwirowali kilka komputerów. Wg opisu jednego z pracowników mogli