Wpis z mikrobloga

Jaki sens ma używanie emulatora androida/iosa przy testowaniu aplikacji webowej?


@zogard: Lepsze jest w tym, że przeglądarki mobilne często inaczej interpretują i wyświetlają różne rzeczy, np. pozycjonowanie w CSS albo mają inaczej działające API, z których korzystają JSowe skrypty. Tego nie uda Ci się odtworzyć, odpalając sobie tryb responsywny w desktopowym Chrome, bo on tylko narzuca określoną szerokość i wysokość viewportu.

Zresztą, symulatory/emulatory systemów smartfonowych też w sumie czasami gówno dają,
@zogard: Nie wiem w czym jest lepsze, ale ić pan w #!$%@? z apkami webowymi na androida. Na kompie w firefoxie dziala git, na chromoe dziala git, na emulatorse android studio dziala git, na fizycznym telefonie wszystko sie #!$%@? xD
@zogard: ja raz miałem taki przypadek, że musiałem przetestować apke webową na urządzeniach mobilnych, to odpaliłem Chrome, tryb urządzenia mobilnego, menu ładnie się otwiera no to cyk, fajrant. Jakie było moje zdziwienie gdy klient przychodzi i mówi, że jednak to menu się nie otwiera na mobilkach. Okazało się, że touch / drag eventy na Chrome są po sobie odpalane (oba) a na telefonie tylko jeden z nich (nie pamietam który) i