Wpis z mikrobloga

Mirki, mam Fabię 1.0 TSI oraz Octavię 2.0 TDI. Oba auta ~1 rok. Skoda sugeruje wymianę oleju co 30 000km. Czy to nie trochę za rzadko? Auta przejadą ze 150 000km i będę je chciał sprzedać, natomiast się zastanawiam czy to w ogóle dojedzie do takiego przebiegu przy interwałach olejowych co 30k km. Co sądzicie? Wymieniać co 15k czy ufać producentowi i wymieniać co 30k km?

#motoryzacja #samochody #skoda #fabia #octavia #auta #samochod
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

przejadą ze 150 000km i będę je chciał sprzedać


@ostatni_wolny_login: A czy skoro będziesz je sprzedawał, to możesz o nie nie dbać? Chyba nie.
Nie sugerowałbym się planami dot. samochodów a po prostu wymieniał na dobry olej co max 15k km.
  • Odpowiedz
Bo jedyne co związane z olejem, to zatarcie xD Zapieczone pierścienie, pozatykane kanały olejowe, wytarcie krzywek wałków rozrządu, a na końcu masa bitumiczna zamiast oleju xD Żadne longlify


@Deathstroke:
dlatego setki tysięcy silników robi kosmiczne przebiegi jak na biedny umysł polaczka i nie może tego pojąć
wiemy o tym, nie musisz powtarzać
  • Odpowiedz
@PanKracy582: nie rozbierałem, a miałem ochotę zrzucić miskę i ściągnąć wał. Olej nie wskazywał na bardzo mocne przepracowanie, miał o dziwo normalny kolor, zaś w nim nie znalazłem żadnych opiłków lub skrzepnięć.

już 1500km zrobiłeś... ogrom aut robi takie przebiegi w 3 dni :) wymienisz przy 5kkm a potem co ile, jestem ciekaw?

Co 5kkm cały czas już będę robił, w autach które butuję tak robię ( ͡º ͜
  • Odpowiedz
Olej nie wskazywał na bardzo mocne przepracowanie, miał o dziwo normalny kolor, zaś w nim nie znalazłem żadnych opiłków lub skrzepnięć.


@GorgonNemezjuszEzra:
posmakowałeś chociaż na palca?

Co 5kkm cały czas już będę robił, w autach które butuję tak robię (
  • Odpowiedz
@PanKracy582: Biedny umysł polaczka właśnie wyciąga z d--y informacje ze setki tysięcy silników robi nie wiadomo jakie przebiegi na byle jakich olejach xD Tak, robią kosmiczne ilości kilometrów, po czym nadają się jedynie do generalnych remontów albo na złom jedynie xD Bo każdy użytkownik to handlowiec któremu nie zależy na flotowym aucie. A o prywatne auto od nowości dbać nie trzeba, bo póki gwarancja jest, to obchodzą się z nim
  • Odpowiedz
Biedny umysł polaczka właśnie wyciąga z d--y informacje ze setki tysięcy silników robi nie wiadomo jakie przebiegi na byle jakich olejach xD


@Deathstroke:
biedny twój umysł polaczka, co ma chore projekcje i rzyga gównem na prawo i lewo xD
- tak, setki tysięcy silników robi duże przebiegi
- tak, setki tysięcy silników nie rozsypuje się mimo wieszczów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PanKracy582: zamknij się hipokryto i Dzbanie plujesz na wszystkich na prawo i lewo dzbanie. Idź wypowiadaj się do głupszych bo tam twoje miejsce Mariuszku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Deathstroke: chłop ma kompleksy bo żyje w Polsce B i wszystkich uważa za dzbanów choć sam nim jest. Typowy hipokryta z kompleksami który uważa się za znawce.
  • Odpowiedz
@ostatni_wolny_login: jeździłem do teraz Octavią III FL od 3,5 roku, wymiany oleju były co 30k km lub 2 lata, ale szybciej dobijałem kilometry ( ͡° ͜ʖ ͡°) przy 28-29k zaczęły się już komunikaty o małej ilości oleju więc robiłem dolewki. Auto flotowe więc obsługa 100% taka jak zaleca producent. Z samym autem przez ten czas nic wielkiego się nie działo, zrobiłem 117k km.

Kilka dni temu
  • Odpowiedz