Wpis z mikrobloga

Mireczki powiedzcie mi jak to jest z budową domu.

Większość ludzi buduje dom metodą gospodarczą, tzn. załatwia sobie materiał, murarzy, elektryków itd itp. Sami uczestniczą w budowie, często rwąc sobie włosy z głowy.

A ile procentowo droższa jest budowa domu przez jedną firmę pod klucz? Chodzi mi o zawarcie umowy z jakąś firmą, która zbuduje dom do stanu deweloperskiego. Ja zamiast użerać się z fachowcami, po zakończeniu każdego etapu budowy przyjeżdżałbym z niezależnym fachowcem i oceniał prace. Do tego jakaś gwarancja bankowa, żeby było z czego ściągnać odszkodowanie gdyby ta firma się na czymś wyłożyła.

Kilku firmom wysłałbym projekt domu prosząc o wycenę i wybrałbym najlepszą ofertę. Co mówicie?

#nieruchomosci #budowadomu
  • 17
@Cesarz12345: w moim przypadku roznica to ok 300k na domu 145+80 (garaz z poddaszem nad garażem) duzo sam robię ale coś za coś. Ceny z 2018 19 wiec teraz przebija sie moze nawet wiecej
w moim przypadku roznica to ok 300k na domu 145+80 (garaz z poddaszem nad garażem) duzo sam robię ale coś za coś. Ceny z 2018 19 wiec teraz przebija sie moze nawet wiecej


@Reanef:
Na ile rozbite etapy? Tzn. czy stan surowy otwarty to jeden etap, czy oddzielnie dach itp.?
@Cesarz12345: z 30% do tego musisz patrzec na ręce czy faktycznie płacisz za dobry towar np bloczki fundamentowe albo betonowe o niższej gęstości, generalnie uważać na wciskanie gorszych tańszych produktów. Noi trzeba mega nadgorliwego kierownika żeby nie wcisnęli Ci bubla który wyjdzie po latach
@LaurenceFass: do sso z pokryciem jedna firma (155 z materialem) potem poczta pantoflowa do ssz z wylewkami i hydraulikiem i piecem 220) wykończenie, stolarka wew i elewacja we wlasnym zakresie -do 370. Dzialka i ogrodzenie +- 80 Kończę je właśnie i niweluje podwórko. Kostke mam ale chyba kogos wezme do tego bo koparką lepiej to ogarną. W miedzyczasie ceny poszly tudemoon. W zyciu bym tego teraz za tyle nie ogarnął
W dodatku taki mirek deweloper moze Ci wladowac gownolit w sciany i nic nie zrobisz bo nie masz kontroli ( ͡º ͜ʖ͡º) lepiej robic samemu, z pomoca kumatego kierownika - takiego kapo na budowie( ͡º ͜ʖ͡º)
U mnie to było liczone ok 30% więcej a z domem zatrzymałem się gdzieś na 700 tys PLN, także matematykę zostawiam Tobie. Dlatego samemu robiłem ile się da w domu, łącznie z kładzeniem wełny i kręceniem sufitów podwieszanych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cesarz12345: kolega taka firmę miał, skończyli budowę z różnym opóźnieniem. I za bardzo nie mógł nic z tym zrobić, bo zaliczki zapłacone, inne firmy przyjdą dopiero najwcześniej za 3 miesiące, a ta firma już za miesiąc ma przyjść. No i tak przychodzili, porobili jedna rzecz przez miesiąc i Kanadyjczyk stoi otwarty przez kolejny miesiąc.
@Cesarz12345: Pracowałem dla generalnego wykonawcy domów jednorodzinnych a teraz sam prowadzę podobną działalność. O ile u siebie robię jak u siebie, czyli w miarę możliwości jak najlepiej i uczciwiej to w przypadku dużego GW był syf, kombinowanie, udupianie inwestorów umowami oraz 30% marży.