Wpis z mikrobloga

Poszłam zakupić truskawki prosto z pola, bo mam niedaleko. Za koszyczek ok. 2;5 kg zapłaciłam 20 zł. Wiecie ile płacą za ten koszyczek zbierającym ? 3 zł !!! #ekonomia#polska#
  • 225
  • Odpowiedz
  • 2
@krzysiek944

Uwielbiam podejście typu wcisnąłem przycisk w fabryce, należą mi się równe zyski co właścicielowi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale żeby założyć coś takiego to już nikt nie chce, tylko chciałoby się 0 ryzyka, 0 kosztów, ale zyski równe

Prawda w 100%. Najlepsze w tych gówno pretensjach jest to że zbieracz powinien dostać dużo więcej tylko dlatego że w wielu ogrodach truskawka w tym roku nie wypaliła
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dumspiro: na czymś tam się jednak znam. I na pewno narzekam mniej niż rolnicy. Strasznie wyzywacie tutaj i po rodzicach i od nierobów i że się wszyscy do niczego nie nadają, albo od dzieciuchów, a sami nie zmienicie roboty tylko narzekacie i dokładacie do interesu. Muszę nadmienić, że bawi mnie ten absurd i szkalowanie was.
  • Odpowiedz
@Winatuska: O #!$%@? wykopki dorośleją a wyobraź sobie ze ten telefon z którego piszesz kosztuje z 20 dolarów a pracownikom płaca 2 dolary na godzinę albo mniej a ty zapłaciłaś za niego tysiaka albo trzy
  • Odpowiedz
@Winatuska no i?
Czyje pole? Kto zapłacił za sadzonki, kto zapłacił za nawóz, oprysk? Skoro ktoś się zgodził pracować za tyle widocznie mi to pasuje, na każdym rogu jest oferta pracy za minimum minimalną bez większego wysiłku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Aquamen: nie kupuję żadnych warzyw wszystko mam z przydomowego poletka, bez chemii, którą #!$%@? w nadmiarze by mieć większe zyski. Rolnictwo to stan umysłu, jak palenie opon czy wyrzucanie śmieci do lasu. A hodowcy to w ogóle rak. Kury w klatkach, drób karmiony na siłę, zamęczanie świń. Mięso owszem jem, ale od małego hodowcy. Zdrowe. A wy robicie głównie gówno mięso dla zysku i sprzedania tego gówna wielkim zakładom do
  • Odpowiedz
@bachus: poszłam i kupiłam uczciwie, bo szanuję czyjąś pracę i własność a teraz jak sie ten chlew od was rolników na mnie wylał, to sobie pojdę wieczorem pozbieram za darmo.
  • Odpowiedz