Wpis z mikrobloga

Poszłam zakupić truskawki prosto z pola, bo mam niedaleko. Za koszyczek ok. 2;5 kg zapłaciłam 20 zł. Wiecie ile płacą za ten koszyczek zbierającym ? 3 zł !!! #ekonomia#polska#
  • 225
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@muchatse: wypraszam sobie, ja uważam że rolnik to chla najtańszą berbeluchę, bo przecież wam chodzi tylko o to by #!$%@? robić w polu, a potem spuścić #!$%@? żonie i dzieciom. W polu robi, bo z każdej innej roboty się boi jak ognia, miliony to ma dzieciaków by ciągnąć 500+ na berbeluchę, a narzeka bo ma już to we krwi, że jak popłacze to podatnik się dorzuci do jego pastucha w
  • Odpowiedz
  • 1
@Profil_Internetowy

Mięso owszem jem, ale od małego hodowcy.

Nie no od małego to pewnie zwierzaki mają jak w niebie, wyprowadza na spacer, karmi truflami xD Mniejszy hodowca to większy rak niż większy, bo ten większy aby mu się opylało ma podpisane papiery kontrakty i więcej kontroli aby wszystko było zgodnie z przepisami. Dowalanie się do oprysków? [check]. Jest takie coś jak okres karencji po którym ilość środków chemicznych jest śladowa i
  • Odpowiedz
@Profil_Internetowy:

nie kupuję żadnych warzyw wszystko mam z przydomowego poletka, bez chemii, którą #!$%@? w nadmiarze


Dobra takie bajki to zachowaj dla siebie bo ja też taki przydomowy warzywniak mam i warzywa i owoce są tylko w sezonie, zimą i tak trzeba kupić od
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Qvally: 300 zł za taką pracę w słońcu to uważam że dalej jednak niewiele, ale jak są chętni to proszę bardzo. Prosta sprawa. Mam nadzieję że nie narzekasz na swoją profesję. Nie piszesz że wiecznie dokładasz do interesu i że się ciągle nie opłaca. Jeżeli uczciwie przyznajesz że to Twój biznes i robisz to dla zarobku i ci się opłaca, to żaden z moich wpisów ciebie nie dotyczy, jak tych
  • Odpowiedz
  • 0
@Winatuska ciężka praca, ale nie wymaga kwalifikacji. W szkole średniej jak była pogoda to na luzie 15 koszyków na godzinę, byli przodownicy pracy co 20 robili.
10-12 koszyków na godzinę to inwalida powinien uzbierać. 200-300zł na dzień czy to dużo? Zależy, są ludzie co nie mają innych kwalifikacji a nawet 150zł to duża kwota.
Ile Twoim zdaniem powinno się zarabiać, oraz jaka jest maks. wartość za kg aby w obecnych czasach
  • Odpowiedz
Wiecie ile płacą za ten koszyczek zbierającym ? 3 zł !!!


@Winatuska: te truskawki same tam nie wyrosły, trzeba mieć pole, sprzęt, zainwestować w nawozy, opryski, paliwo, czas, oraz nawodnienie i dopiero potem można sprzedać koszyczek za 20 zł (minus 3 zł dla zbieracza i podatki)

gdyby zbieraczom się nie opłacało, to by nie zbierali.
  • Odpowiedz
  • 0
@Profil_Internetowy
a dlaczego nie mogę?
Nie no wiadomo wkopać drzewko krzaczek urośnie essa.
Jakies owady na liściach, cyk lecimy z insektycydami. O boze o k**** wybiłem pszczoły przy okazji. Troche wiedzy potrzeba, żeby odsiać idiotów kotrzy by chcieli bez podstaw za to się zabierać
  • Odpowiedz