Wpis z mikrobloga

Poszłam zakupić truskawki prosto z pola, bo mam niedaleko. Za koszyczek ok. 2;5 kg zapłaciłam 20 zł. Wiecie ile płacą za ten koszyczek zbierającym ? 3 zł !!! #ekonomia#polska#
  • 225
  • Odpowiedz
  • 1
@Positano1
a te wszystkie "gospodarstwa" po 5 ha powinny

W szczególności że z 1ha np takiej truskawki można wyciągnąc 30-80k na czysto to fakt 5ha gospdoarstwo nie ma żadnego sensu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Winatuska: w godzinę spokojnie zbierze się 10 takich koszyczków

@Kazdyziomzbierazlom: xddd, zbierałem kiedyś truskawki, co prawda kilkanaście lat temu, ale w tydzień zarobiłem jakieś 50zl, więc uważaj ze zbierzesz tyle, jak truskawki są małe i musisz zbierać wszystkie po kolei i przebierać, a nie tylko te duże.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aqua: w zimie to mam przetwory, dom ma teść i ziemię ma teść. Wystarczą dla nas tyle. Jajka też mam od kur co biegają wolno. Ale teść jest i rolnikiem i przedsiębiorcą. Zarabia uczciwie, a ziemię ma na potrzeby rodziny. Zresztą w zimie to pomidory są z Hiszpanii.
  • Odpowiedz
  • 1
@Winatuska to jeszcze nic. Kiedyś w jubilera kupowałem pierscionek za 300zl. Okazało się że osoba co mi go podawała zarabia 20zl na godzinę a takich pierwcionkow w godzinę to jest w stanie 10 pokazać. To jest zdzierstwo. Widzialem też na animal planet albo CNN że w USA nie ma takiego niewolnictwa bo tam często jest samoobsługa w takich sklepach tylko trzeba szybę sobie otworzyć bo durnie sklepy zamykają..dziwny jest ten świat
  • Odpowiedz
@Winatuska chyba słoneczko przygrzało i coś ci się w główce odkleiło :) jakby nie było chętnych na taką pracę to tamci by podnieśli stawkę, albo sami by zbierali. zresztą wiesz ile w ciągu godziny potrafią uzbierać? czy tylko oburzenie bo 3 zł za koszyk a takich koszykow w ciągu godziny 10 zbierają to mają 30 zł za godzinę :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qvally: idioci to co roku robią to samo i mają ciągle straty mirku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Qvally:

W szczególności że z 1ha np takiej truskawki można wyciągnąc 30-80k na czysto to fakt 5ha gospdoarstwo nie ma żadnego sensu


Niemożliwe, przecież rolnicy mają ciągle straty i straty, jak nie susza to gnije ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Profil_Internetowy

Niemożliwe, przecież rolnicy mają ciągle straty i straty, jak nie susza to gnije ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlatego nie ma sensu czytać twoich wysrywów bo rolnika to widziałeś conajwyżej w memie na wykopie albo w TV. Są stratne sezony a czasami lepszy typowe, wielkie halo że ludzie narzekają jak sezon po dupie daje 2-4 razy pod rząd, ale nie ma tak ze każdy rok jest stratny
  • Odpowiedz
o trochę rozwinę, bo znam doskonale to pole. Sadzonki są trzeci rok. Podlewane zraszaczami wodą z pobliskiej rzeki, wiec koszt to praca pompy. Być może sprzet jeszcze się nie zamortyzował, więc tez można policzyć jako koszt. Ani razu nie widziałam oprysków dlatego tam kupuję. Wysypane między rzędami wiórami drzewnymi żeby chwasty nie rosły. Raczej nie plewione bo chwasty i tak rosną. Dojazd busa na pole i do skupu z owocami to paliwo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Qvally: przecież ja właśnie wyśmiewam te męczybuły rolnicze na wykopie, znam polską wieś i niejeden rolnik jest majętny i ma naprawdę nieźle. A jak nie jest to jest niezaradna #!$%@?. Ale to nie zmienia faktu, że jak przyjedzie taki nawet z rodziny to potrafi powiedzieć, że "wy w mieście to macie tu naprawdę dobrze, nie wiecie co to taka naprawdę ciężka praca" xd no gniję z tego, bo i w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Winatuska: jesteś idiotką na którą szkoda zwracać uwagę, ale zobaczysz jak będziesz beczeć jak Cie rolnicy przestaną truć i żywić, oj będzie bek takich osłów jak Ty
  • Odpowiedz
@Winatuska A może to Ty masz problem z formułowaniem myśli? Przerzuć się na książki i naucz się pisać tak, by było zrozumiale. No to doprecyzujesz co miałaś na myśli tworząc ten wpis?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Winatuska: to ogarnij sobie pole, zasięgu, dbaj o to, podlewaj nawozem, doglądają tego. Serio jesteś taka #!$%@?, że to nie rozumiesz ?
  • Odpowiedz