Wpis z mikrobloga

Poszłam zakupić truskawki prosto z pola, bo mam niedaleko. Za koszyczek ok. 2;5 kg zapłaciłam 20 zł. Wiecie ile płacą za ten koszyczek zbierającym ? 3 zł !!! #ekonomia#polska#
  • 225
  • Odpowiedz
  • 10
@Winatuska jak taka jesteś #!$%@? mądra to jazda, zakładaj swoje truskawkowe imperium i płać zbierającym truskawki 19,99 zł za kg. A nie, problemem są roszczeniowe p0lki które zamiast założyć swój interes i ratować świat wolą ciągnąć 500cet plusy i narzekać jak to źle na portalach ze śmiesznymi obrazkami.
  • Odpowiedz
  • 4
@Winatuska Ukrainiec woli się schylić po 15k w it których Ty nigdy tępa dzido na oczy nie zobaczysz. Nikt nie chce się schylać za 3 zł a truskawki kupisz na każdym kroku. Magia.
  • Odpowiedz
  • 0
@Winatuska jest warte tyle, za ile znajdzie się osoba gotowa do pracy w tej cenie. Skoro są ludzie którzy zbierają te truskawki za 3 zł za 2,5kg(ile to jest roboty? Parę minut?) to jest to adekwatna cena. Jeżeli byłoby to za mało to nikt by ich nie zbierał i gniłyby na polach czego nie widać.
  • Odpowiedz
problemem są polacy, którzy lubią być rUchani w dupe i jeszcze januszowi stopy pocałują


@Winatuska: Raczej ludzie, którzy nie potrafią nawet normalnie pisać, a oczekują 10 tysięcy brutto za niewiele wartą pracę.
  • Odpowiedz
Ciekawe zjawisko. Cały wykop płaczący na januszexy, niskie płace i brak perspektyw rzucił się na mnie bo potępiłam stawkę 3 zł za kobiałkę. Wy jesteście jednak chorzy.
  • Odpowiedz
@Winatuska: Krytykując coś trzeba mieć o tym przynajmniej trochę pojęcia. Pisząc że nie widziałaś oprysku nie znaczy że nie są pryskane, ba obecnie takie czasy mamy, że jakby nie były opryskane, to byś ich nie jadła... bo by ich nie było. Sama zresztą się przykładasz do tego "wyzysku" kupując tam. A o ekonomii próbowali tłumaczyć wyżej.
  • Odpowiedz
Wiecie ile płacą za ten koszyczek zbierającym ? 3 zł


@Winatuska: Przecież zebranie koszyka to jest ile, kilka minut?
To ile miałby ktoś zarobić za 1 koszyk, 10zl? Tak zeby finalnie właściciel truskawek jeszcze do nich dopłacił, bo koszty produkcji, potem jeszcze trzeba to sprzedać, w taka pogodę się psuja truskawki bardzo szybko.

Uwielbiam podejście typu wcisnąłem przycisk w fabryce, należą mi się równe zyski co właścicielowi ( ͡°
  • Odpowiedz
@krzysiek944: najpierw idz do pola, popracuj w upale w schyleniu potem mów , ze to kilka minut. Podnieś cenę produktu a nie upokarzaj ludzi. Żarcie na tym padole jest za tanie, taka prawda. Nadprodukcja i marnotrawstwo. Zacznijmy się szanować i szanować produkt.
  • Odpowiedz
@Winatuska: Spędziłem trochę lat, może nie przy truskswakach, ale przy jabłkach i doskonale wiem jak to wygląda i ile trzeba pracy, a potem może się okazać, że robisz i sprzedajesz tylko żeby mieć zwrot kosztów.

Podnieśc cenę? To zaraz napiszesz, że ten cholerny Janusz tyle pieniędzy chce za kilka truskawek.
  • Odpowiedz