Wpis z mikrobloga

Ha tfu na ludzi katujących #konie lub jakiekolwiek inne #zwierzaczki

Mam na myśli zarówno prowadzących taki biznes, jak i turystów którzy korzystają z ich usług

Pomyślcie sobie jak te zwierzęta muszą się męczyć, szczególnie w upały przy obecnej #pogoda

#podludzie #patologia #turystyka #zakopane
t.....z - Ha tfu na ludzi katujących #konie lub jakiekolwiek inne #zwierzaczki 

Mam ...

źródło: comment_1656336774inKcTEYcfHbXJkCi7Wywzy.jpg

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Problem do rozwiązania jest prosty jak nie powiem co. Do tych ich wozów niech dołożą silniki elektryczne. Pod górę będą pomagać. Z góry jak jadą będą ładować baterie i elo.

Jak pojawi się kompletny zakaz zarabiania na tych koniach to najprawdopodobniej 95 % z nich skończy jako konina na stołach i biznes się zamknie bo nikt nie będzie trzymał konia tak o.

Zresztą tutaj też nie ma co mówić, że te konie
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: Pamiętam, że robili pierwsze testy i przymiarki, ale temat umarł w czasie Covida. Nie wiem jak jest teraz.

Poza tym te bryczki z końmi to nie tylko Tatry, ale tak jak piszesz Kraków oraz parę innych miejsc się znajdzie.

Jedyne co to fakt, że w Zakopcu jest jedna wielka rodzina i po prostu pewnych regulacji nie pilnują i potrafią je olewać. Zmienia się na lepsze to na pewno bo
  • Odpowiedz
ale tak jak piszesz Kraków oraz parę innych miejsc się znajdzie.


@Darth_Gohan: No tylko jeśli chodzi o Kraków, to konie serio nie mają złego życia. Tak jak dziś, konie nie mogą stać na rynku i jeździć po nim. Mogą jedynie parkować w miejscach zacienionych. Znam gościa, który ma dorożki na rynku i tak jak wspominałem, konie po dniu pracy muszą mieć wolne, dlatego gość ma kilkanaście koni, by móc codziennie
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: Tak zdaje sobie doskonale z tego sprawę, że w Krakowie czy we Wrocławiu to jest inna bajka. Natomiast w Zakopanem jeszcze do niedawna część tych górali widziała w oczach tylko dudki i stąd były problemy. Te cyrki dalej będą się działy jak:
a) sami właściciele nie zrozumieją, że to jest ich problem
b) służby które powinny się tym zajmować nie będą tego pilnować bo przecież to szwagier wujka staszka
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
i dziadek tak tyrał koniem aż mu zdechł? Czy raczej rozumiał, że ma o niego dbać i nie #!$%@?ć na amen przy pierwszej okazji, bo inaczej sam będzie musiał ciągnąć furę?


@slapdash: no właśnie tak się dzieje nad Morskim, biorą konia tyrają do śmierci i lecą po następnego za 100 zł, bo takie konie to w każdym sklepie z koniami pod Morskim Okiem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pelen_watpliwosci: lepiej się nie urodzić niż trafić do takiego rolnika #!$%@? czy górala

@trujacybluszcz: popieram całym sercem, mój dziadek brał udział w wyścigach konnych i byłem dość blisko w młodości z koniami stąd wiem jak wiele rozumieja więc tym bardziej boli takie wykorzystywanie ich do końca
  • Odpowiedz
@trujacybluszcz: no i powiedz mi, gdzie jest Greenpeace albo inne śmieszne twory? Zamiast przypinac sie do drzew apbo glosno krzyczeć w jakimś #!$%@? powinni przypiąć sie do konia i nie pozwolić im ruszyć. Ale pewnie wiedzą że skończyło by sie tak, ze "górale" By ich wzięli na bok i spuścili łomot.
  • Odpowiedz
@Pelen_watpliwosci: Dlatego nazywamy to "cywilizacja" ze zabieramy zwierzetom coraz wiecej cierpienia. Na przyklad wymyslamy wlokna sztuczne zamiast #!$%@? zwierzaki na futerka i dlatego wymyslamy maszyny typu: samochod lub wozek elektryczny. Zeby nie torturowac koni oraniem pola lub na zyczenie goralskich zwyrodnialcow.
Lapiesz juz?
  • Odpowiedz
  • 2
@Mr_3nKi_

@trujacybluszcz: Ta chora praktyka dla leniwych sk#%$ynów powinna zostać zakazana już dawno temu.


Jak myślisz, ile koni padło z przemęczenia zanim wynaleziono silnik? Wiesz że konie pracowały też w kopalniach? Jak myślisz ile lat średnio dożywały?
  • Odpowiedz