Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 344
Pomijając że każdy track na płycie jest pisany podwójnymi, a wokal #!$%@? autentycznością, to jakby to śmiesznie nie brzmiało, ten bit (sam w sobie) mnie chwyta za serce. Żaden syntetyk nie odda takich emocji jak Małpa na samplowanym podkładzie. Ogólnie taka płyta to pewnie by nie przeszła teraz, zbyt patetyczne jakby zestawić z dzisiejszym #!$%@? dla beki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

<<<trueschool

#hiphop #polskirap
  • 47
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@RavunNevah: ta płyta #!$%@?, byłem w drugiej liceum jak usłyszałem gdzieś u kumpla w piwnicy. cieżko wybrać który numer najlepszy, wszystkie są niesamowite jeżeli chodzi o technikę, jeden z nielicznych krążków które słucham od dechy do dechy
@fan391: zdecydowanie top 3, eldo pozniej robił dobre kawałki ale ta płyta to majstersztyk
@RavunNevah: Słuchałem na premierę. Nie ujmuję nic Małpie, ale same brzmienie dla mnie mega słabe, bity o ligę niżej niż to co Returnersi prezentowali na swoich wcześniejszych projektach(2 maxi single + nielegal). Sample nudne jak gówno w kiblu, pocięte z subtelnością tasaka do mięsa + perkusja jakby żywcem #!$%@? od Premiera z jakiejś paczki.
@RavunNevah: w ogóle wszystkie bity na tej płycie brzmiały jak darmowe bity które ściągaliśmy se na telefon żeby freestylować. Paznokcie, włosy na jajach, sztos nad sztosami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
wstałem rano przeczytałem wszystkie wpisy

Nie ukrywam nie spodziewałem się aż takiego odzewu xD Bardzo miło że tylu ludzi dobrze wspomina.

@sopelinho: #!$%@? Smarka też świetne i klasyczne z podziemia, ale inne podejście do tematu. 2005 a tak zajebiście luźno, chamsko i celnie jednocześnie leciał. Styl niepowtarzalny, ale jak już porównywać, to takie połączenie Eldoki, Pezeta i, oczywiście, Tedego w jednej osobie, która swój twór wrzuciła tak o na forum do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@RavunNevah: trochę śmieszny zaczyna się robić ten sentyment do tej płyty, trochę na wyrost moim zdaniem xd ale z osiągnięć życiowych które mało kto zrozumie, to udało mi się chyba w 2010 w ciągu tygodnia zaliczyć jego koncert i Smarkiego w poznanskiej Czytelni ( ͡ ͜ʖ ͡)
@RavunNevah: Dzięki za wstawkę. Słucham hiphopu poważniej od jakichś dwóch lat, ale za polski jeszcze w ogóle się nie brałem, nawet nie wiem gdzie zacząć w gąszczu obecnego gówna. Mam teraz jakiś punkt zaczepienia, bit jest świetny i Małpa wydaje się przyzwoitym tekściarzem. Podwójne rymy nie robią jakiegoś dużego wrażenia, tym bardziej przy tym, co piszą anglojęzyczni(co prawda nasz język jest cięższy do pisania bardziej zawiłych rymów), ale i tak odstaje