Wpis z mikrobloga

@OBAFGKM: Nie wyciągam takich wniosków na bazie jednego zdjęcia, bo widziałem już bardzo wiele zdjęć frontowych żołnierzy i większość z nich była w takim wieku, przynajmniej tak wyglądała. Może celowo Ukraińcy publikują takie zdjęcia, aby pokazać że nie wysyłają bardzo młodych ludzi do walki, tak jak kacapy wysyłają.

Poza tym tacy 40+ pewnie są z czasów kiedy każdy musiał odbyć służbę wojskową, więc mają doświadczenie, a młodzi już niekoniecznie.
@OBAFGKM: Koleś może mieć max 30 lat. Wojna i stres nia wywołany powoduje niesamowite zmiany.
Co do starszych to oni musza tam być bo ich doświadczenie jest bezcenne. Ostatnio będą u fryzjera obcinała mnie Ukraino taka mocno po 40 której mąż walczy na wschodzie Ukrainy. Pytałem czy był żołnierzem to powiedziała ze nie ale był ma misji w Jugosławii w latach 90.
Młode łebki na wojnie bardzo szybko dziadzieją. Jakbyś poszedł
@Nateusz1: generalnie 40+ to są często faceci w siłę wieku i z poukładanym życiem. Bardziej martwilbym się 50+ i wyżej.

Co do tej służby zasadniczej u nich to była tak samo bezwartościowa jak u nas. Ukraińska armia odrodziła się po 2014 roku i ludzie, którzy wtedy przeszli szlak bojowy i szkolenie po tym roku są bardziej wartościowi od starych poborowych.
@OBAFGKM: jakbyś nie podpisał, że Siewierodonieck, to bym dalej myślał, że jakieś z II WŚ.
Ciekawe, co jemu teraz w głowie siedzi? Czy zmęczony, czy przybity ewakuacją, czy stratą bliskich, a może wszystko na raz i do tego jeszcze więcej?
Ile z takiej twarzy można wyczytać...
Dzięki za to zdjęcie, poruszyło mnie.
Skąd masz takie fotografie?
@Nateusz1: nie sami, ale wiekszosc armii to kontrkatowa z doswiadczeniem. Mobilizowali po 24 lutym tez glownie doswiadcoznych w walkach od 2014, wiec czesto dzis juz 30+.

Mlodsi sa glownie w pomocniczych i obronie, bo do wojska ich za bardzo nie chca. Trzeba ich od 0 skzolic a to kosztowne i czasochlonne.
Jeśli dwudziestolatek poszedł na ,,front" w 2014 to już ma za sobą 8 lat w takim syfie (wiadomo że są rotację itp) jednak w takich warunkach człowiek szybko się zmienia, podrzucam artykuł gdzie fotograf robił żołnierzom zdjęcia przed, w trakcie i po misji, niby pół roku przeważnie a zmiany są już mocno widoczne.

https://www.google.com/amp/s/hiro.pl/fotograf-zrobil-zdjecia-zolnierzom-przed-w-trakcie-i-po-przezyciu-wojny/%3famp