Wpis z mikrobloga

@Maudee
Dlatego ja się bardzo trzymam swojej poradni dla uzależnionych, gdzie za friko mam psychoterapię i psychiatrę.
Tak jak ci pisali, prosto z mostu do rodzinnego, jak jest ogarnięty to zrozumie, że to przecież mnóstwo hajsu.
Do tego receptomat - albo dołącz starą receptę, albo rozpisz się w objawach, diagnozach, ale ja tak tylko pregabalinę załatwiałem. Co ciekawe substancja ta sama, ale każdy zamiennik wymaga jakichś innych danych, a ostatecznie i tak
@Maudee i tak i nie.
Takie ceny najwyraźniej klient jest w stanie spłacić.
O normalności można dyskutować.
Dla mnie osobiście takie zbadanie pacjenta to fuszerka. Ale ten lekarz widać ma na to #!$%@?
@szynszyla2018: nie wiem, tak jak napisałem ja mam recepty za darmo, mój lekarz jest na szczęście OK i nie woła dodatkowej kasy za kilkuminutowe połączenie. Podejrzewam, że jeżeli lekarz jest prywatny poza NFZ, to rodzinny będzie potrzebował jakiegoś zaświadczenia/dokumentacji, o które opka będzie dopiero prosić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Maudee: Maksymalnie dwa dni temu była tutaj wrzutka ze Stanów, gdzie dziewczyna żaliła się że ten ich system jest niepoważny, że 5 minut videorozmowy z lekarzem w podobnym celu kosztowało ją 290 dolarów (+130, które pokryło jej ubezpieczenie). Wówczas niektóre wykopki twierdziły, że przy ich sile nabywczej to odpowiednia cena. No uważam że #!$%@? nie. I w Polsce tak samo nie.
@Maudee: dla mnie cena za prywatną wizytę całkowicie normalna. Nienormalne dla mnie jest to, że po receptę idziesz na prywatną wizytę zamiast do POZ na NFZ i płaczesz, że musisz płacić. A poza tym cena adekwatna do ilości czasu, kasy i nerwów wpakowanych w zdobycie zawodu. Tylko z złym celu tych prywatnych wizyt używasz, a to już nie wina lekarza.
@Jaca656565: typowy efekt Krugera-Dunninga xd Dla mnie też fizyka jest prosta haha samolot robi fruu, szympans by ogarnął jak to lata xd problem w tematach w których jesteś laikiem jest taki, że nawet nie masz pojęcia jak wiele nie wiesz i stąd się bierze śmieszne przekonanie, że leczenie psychiatryczne jest haha proste co za debil Areczku zobacz, ja to bym zrobił lepiej chrum
@Maudee: jeżeli nie receptomat, to masz masę innych, gdzie SPOKOJNIE dostaniesz recepty za 30-50zł. Osobiście polecam Erecept.pl - bez zbędnych szczegółów, a recepta wystawiona w dosłownie 3 minuty (Express za 39.99)
typowy efekt Krugera-Dunninga xd Dla mnie też fizyka jest prosta haha samolot robi fruu, szympans by ogarnął jak to lata xd problem w tematach w których jesteś laikiem jest taki, że nawet nie masz pojęcia jak wiele nie wiesz i stąd się bierze śmieszne przekonanie, że leczenie psychiatryczne jest haha proste co za debil Areczku zobacz, ja to bym zrobił lepiej chrum


@piamater: psychiatrzy mają zdolności Sherlocka Holmesa i 300 IQ,
chłop za 5 minut rozmowy telefonicznej, przepisanie leków życzy sobie 220 zł

to tylko dla mnie średnio normalne?


@Maudee: ja bym nie wiedział co ci przepisać po 5 min rozmowy. ani nawet nie mam uprawnień do przepisywania.
200zł w takim razie to chyba nie najgorzej za takie kwalifikacje