Wpis z mikrobloga

@michal1498: nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy nie potrafią zarządzać swoim budżetem i im już po kilku dniach od wypłaty brakuje środków do życia.


@bruhh: Wystarczy nie mieć rodziny, mieć rodzine, z która się nie chce mieszkać. Do tego wynajmujesz kawalerkę za 1.5k z opłatami, jedzenie, internet i telefon. Zarobki w biurze jako zwykły klepacz 2.5k. Serio są tacy ludzie i to nie mało.
@Kliko: A nawet nie wiem teraz, jak się orientowałem rok temu w Bielsku to szło wynająć XD ale co to za życie:

- wypłata w biurze w Bielsku jako zwykła obsługa to zarobek minimalnej + 200/300 zł premii,
- wynajem mieszkania 1500 zł, zostaje Ci około 1000 zł na: życie, jedzenie, paliwo lub bilet autobusowy

A ludzie się dziwią, ze cześć żyje od pierwszego do ostatniego albo musi się zapożyczać.

Zaraz
@Ka4az: @bruhh: nie prawda. Znam ludzi ktorzy tydzien po wyplacie pozyczaja kase bo zyja ponad umiar tego na co ich stac. Caly dom w apple sprzecie, drogie telefony, telewizory itp a mozna skromniej i bez pozyczania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@filigranowylolek: jakie bogate życie? Zarabiałem kilka lat minimalną, teraz już lekko ponad stan. Doszedłem do tego sam bez jakiejkolwiek pomocy, po prostu umiem zarządzać swoją kasą i nie wydaje nad wymiar jak wiem, że zaraz mi się żarcie skończy w lodówce
@Ka4az: no to masz dwie opcje w takim wypadku, albo mieszkać z nimi, tolerować ich i żyć normalnie lub co chwila mieć problemy finansowe. Wielu ludzi wybiera druga opcje