Wpis z mikrobloga

Co poszło nie tak na waszym wesele/weselu, na którym byliście? Chodzi mi o typowe fakapy, którym można było zapobiec - nie mam na myśli, że #!$%@? wujek pod stół spadł ( ͡° ͜ʖ ͡°) raczej kwestie organizacyjne, szczegóły typu "połowa gości wróciła chora, bo klima za mocno wiała" itp.
#wesele #slub #pytanie
  • 378
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: mój kumpel ze szkoły średniej poszedł na wesele w sobotę z dziewczyną poznaną w piątek na typowej techno-pato-dyskotece. Nie dalej jak popołudniu dzwonił do mnie (i innych kumpli) żeby mu pomóc, bo #!$%@?ł pana młodego i teraz ucieka przed całą rodziną gdzieś po polach z pszenicą.

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Panna młoda zaś całkowicie niecelowo, rzucając za siebie welon narzuciła na swoją siostrę-zakonnicę, która jako panna była w kręgu jak najbardziej.


@Jarek_P: zakonnica łapiąca welon xDDDD
  • Odpowiedz
Nie wiem, czy już zaplanowaliście rozmieszczenie stołów, ale usiądźcie z najlepszymi przyjaciółmi a nie z rodzicami/chrzestnymi jak nieraz tradycja nakazuje. A tym bardziej nie róbcie sobie krzywdy stołem tylko dla pary młodej. Ile razy już widziałam smutnych nowożeńców zawieszonych nad rosołem... A z przyjaciółmi zawsze weselej.


@Jaelithe: To ja powiwm odwrotnie, z punktu widzenia osoby, która siedziała tylko z Mężem przys stole.
- Para Młoda zazwyczaj przy stole je tylko
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: Wesele w Skawinie, goście z Krakowa i okolicznych wiosek, za słaby transport do rozwożenia gości, tzn gość był super auto duże, i ewidentnie nie łamał przepisów drogowych bo transport zabierał mu wieki :D i goście musieli czekać, trzeba było wziąć ze dwa auta.
  • Odpowiedz
@hellyea: właśnie my chcemy siedzieć sami - ja i maż. świadkowie siedzą przy stoliku 10os z innymi znajomymi. Stoliki sa po 10os okrągle. mysle, że tylko zjemy i lecimy w tango rozmowy z goścmi przy ich stolikach, tąńce itp. Czyli mówisz, że to dobry wybór, żeby nie słuchać rad, jak to nie powinniśmy sami siedzieć?
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: brak miejscówek dla gości - byłem na wielu weselach, najgorzej wspominam to, gdzie nie było miejscówek i stare baby wyszły z Kościoła w połowie mszy, żeby tylko zająć najlepsze miejsca. Jak przyszedłem na salę na samym końcu, bo byłem młody i naiwny, to zostały 2 wolne miejsca - jedno na jednym końcu stołu, drugie na drugim. Miałem partnerkę i za #!$%@? nie wiedziałem, jak to ogarnąć. Na szczęście wujek
  • Odpowiedz
@Sisal: my bierzemy DJa celowo bo taki mamy tryb życia, dużo z różowa imprezowaliśmy, w każdej miejscowości w jakiej się zatrzymujemy odwiedzamy nie tylko muzeum ale i cluby ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac:

@hellyea: właśnie my chcemy siedzieć sami - ja i maż. świadkowie siedzą przy stoliku 10os z innymi znajomymi. Stoliki sa po 10os okrągle. mysle, że tylko zjemy i lecimy w tango rozmowy z goścmi przy ich stolikach, tąńce itp. Czyli mówisz, że to dobry wybór, żeby nie słuchać rad, jak to nie powinniśmy sami siedzieć?


@jatylkozapytac: jak wspomniałam, każdy ma inne motywy, gusta i potrzeby.
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: Spoko, powodzenia, jak coś to pytaj. Najważniejsze moje przemyślenia po to- wielu drobiazgów, o których się myśli przed potem nawet nikt nie zauważy albo sama o nich zapomnisz, im mniej, tym lepiej i ja na szczęście doszłam do tego wniosku przed imprezą a nie po i to było mega. Trzeba się po prostu zastanowić, co jest dla nas naprawdę ważne a potem zrobić sobie maraton wywalania z listy rzeczy,
  • Odpowiedz
@hellyea: każdy po mówi to samo: szybko mija, skupić się na sobie, nie na szczegółach :D właśnie dlatego do 7 dni prze daje sobie czas na wszystkie szczegóły. kwiaty, dekoracje, papeterie, plan wesela, bramy, czasowe ramy, dosłownie wszystko. czego nie załatwie, nie pomysle 7 dni przed - nie ma, nie będzie. Te 7 dni + wesele to czas dla nas, zbicie stresu, dobre jedzonko, wyspać się, wybrać z planu czasowego
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: o, to już tydzień! To tym bardziej chill, fajnie, bawcie się dobrze i trzymam kciuki!
Właśnie, Panny Młode często, takie mam wrażenie, zapominają o co chodzi w tym dniu tak naprawdę, bo odbija im palma od presji ślubu jak z pinteresta czy innego instagrama. A to jednak nie tak.
  • Odpowiedz