Wpis z mikrobloga

@hellyea: jeszcze 3 tygodnie :) 2 na ogarnianie tego wszystkiego o czym wyzej pisaliscie ALE to już drobiazgi typu rezygnacja z konfetti i dymu itp. Resztę mamy już dawno ogarnięta, ja jestem perfekcjonistka :) ostatni tydzień przed daje sobie na luz.
A z insta i pinteresta sie bardzo szybko wyleczylam, przy wyborze zaproszen. Styl mamy elegancki mocno ale bez kija w dupie. Chcialam piekne zaproszenia, a zapraszalismy prawie 200 osob. Te
@hellyea: te wszystkie drobiazgi maja dla mnie ogromne znaczenie, to nie powiem, ze nie! Ale najwazniejsze to jest to, ze wszyscy moi najblizsi beda w jednym miejscu (W KONCU), wszyscy, ktorych kocham przyjada celebrowac to, ze zaczynamy nowy etap w zyciu, przyjada specjalnie by cieszyc sie ze mna moim szczesciem. No i OFICJALNIE storze RODZINE z czlowiekiem, ktorego tak bardzo kocham! :D Emocje sa naj naj wazniejsze, a co nie wyjdzie
@jatylkozapytac mam jeszcze parę rad odnośnie wesela.
Oczywiście czesc rzeczy juz zrobilas ale może innym się przyda.

- sukienka za 7k to jak dla mnie fanaberia. Moja żona miała za 1,5k kupiona w podwarszawskim małym showroomie i wyglądała zjawiskowo.
Z tych 7k polowa do marza salonu. Do tego ciezko to sprzedać.
A co do facetów. Nie kupujcie smokingu. Kupcie taki garnitur który będziecie mogli wielokrotnie założyć w przyszłości. To akurat jest dobra
@jedmar: zdazylam przeczytac o sukni - ja za to nie place. Mama chciala mi kupic suknie za 15k, a mam dwie po 6k i 1k wiec i tak udalo mi sie sprowadzic Mame na ziemie ;) reszte mamt ogsrniete bo wesele jest za 3 tygodnie. Plan wesela wczoraj ogarnialismy z menagerem bo to tez padlo wyżej i to super rada, dziekuje <3 reszte rad dopisalam do listy i bede wszystko 'przemysliwac'
@hellyea: > A wywaliśmy naprawdę duuuuużo i „złamaliśmy” mnóstwo zasad, tradycji, zabobonów i jestem z tego mega zadowolona, goście też pozytywnie to odbierali.

Proszę o taka listę na pw, co jest zdecydowanie niepotrzebne a się wystepuje na weselach oraz must have według ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Anoniemamowy: Mogę tutaj jak rozmawiamy ogólnie o ślubach. Ale ta lista jest mega subiektywna- bo my coś np. wywalamy, bo tego nie lubimy czy z innego powodu, a ktoś inny zawsze o tym marzył.

Wywaliliśmy/zrezygnowaliśmy/nie było:
- błogosławieństwo rodziców
- podziękowania dla kogokolwiek przed czy w trakcie
- zdjęcia z przygotowań oraz obecność kogokolwiek w domu przed ślubem- mówiliśmy wszystkim, że zobaczymy się na sali, od rana sobie na spokojnie we
@jatylkozapytac: U nas był nearmiss fakap - na 20 minut przed pierwszym tańcem DJ woła mnie próbujac przekonać jednak do swojej wersji utworu do pierwszego tańca. Pytam "O czym ty do mnie rozmawiasz?" a on puszcza jakiś utwór który pierwszy raz w życiu słyszę. Mówię: "Stary, to nie ta impreza." na co on z wielkimi oczami przegląda excela na swoim makbuczku mamrocząc "aha, aha, faktycznie, mam to - sorry, wszystko ok..."
@jatylkozapytac: Przypomniało mi się coś, może Ci się przyda, bo wg mnie jest mega praktyczne.
Zazwyczaj na weselach wyjazdowych, gdzie się np. nocuje „nic nie wiadomo” i się ciągle szuka informacji organizacyjnych, często się je zdobywa pocztą pantoflową.
Zrobiłam więc dla gości i rozesłałam takie małe i mega zwięzłe „informatory” z podsumowaniem wszystkich ważnych rzeczy w zwięzłej formie, na jednej „kartce” (elektronicznej).

Było u nas dużo przyjezdnych z innych miast.

-
@BlaziuBlaz: cooo, jakie jajko i ser, co to ma do wegetarianizmu? XD
Mnóstwo ludzi jest teraz wege i ogólnie jak wkładasz kilka stów do koperty, a potem jesz suchą surówkę i ziemniaki na obiad, chleb z masłem na kolację to nie jest fajnie ;)
@jatylkozapytac pewnie było ale przypomniało mi się jeszcze jedno:D

Podziękowania rodzicom na środku plus ten cringowy kawałek o rodzicach co leci w tle jak oni tanczas XD XD
Masarka.

My wzięliśmy na parę minut rodzicow do naszego pokoju wraz z fotografem i tam wręczyliśmy prezenty i podziękowaliśmy. Było intymnie i wzruszająco.
@jatylkozapytac: byłem tylko na 4 weselach ale na jednym drużba bzykał pannę młodą w toalecie, na jednym moja różowa założyła mocno wycięte stringi i podczas tańca jak spódnica jej się podnosiła widać jej było tyłek. Na jednym pan młody pyytał się mnie czy dobrze robi żeniąc się a ja do dziś żałuję że mu nie powiedziałem żebyśmy pakowali się do samochodu i jechali na dziwki. No i to by było na