Wpis z mikrobloga

Niektórzy pracodawcy w Polsce powiatowej wchodzą już na niezły poziom #!$%@? albo nigdy z niego nie wyszli

Znajoma pracowała jako pomoc kuchenna. Skończyła kurs opieki i idzie pracować do szpitala, jako jakaś tam pomoc, bo lepszy $ i lubi taki typ pracy. Dała byłemu pracodawcy wypowiedzenie. Janusz stwierdził, że on się nie zgadza i bez jego zgody ona nie może się zwolnić. Wg. niego, jej wypowiedzenie jest ważne dopiero po tym jak postawi na nim podpis, a tak w ogóle to on jej chce zapłacić ostatnią wypłatę "na rękę". Podejrzewam, że chce sobie potrącić "straty", bo człowiek śmiał się zwolnić (_ )

Oczywiście wyprowadziłem znajomą z błędu i niedługo zacznie pracę w normalnej firmie, ale trochę mnie wyprowadziło z równowagi jak o tym usłyszałem

#aryoconcent #polska #januszex #pracbaza
  • 78
@Krupier: pracodawca musi podac powód zwolnienia tylko wtedy gdy pracownik ma umowę na czas nieokreślony. Jeśli to umowa na okres próbny lub określony, takiej przyczyny podawać nie musi.
Dodatkowo, racja z tym że nie potrzeba żadnego podpisu pracodawcy. Wyrok jednego z sądów jasno powiedział że samo zaznajomienie się z pismem, wypowiedzeniem, jest przyjęciem go do wiadomości.
@Aryo: No właśnie a jak to jest z wypowiedzeniem i l4?. Czy jak wręcze wypowiedzenie to bez problemu mogę okres wypowiedzenia przesiedzieć na l4 i tyle?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Aryo: #!$%@?, jak czytam o takich to za każdym razem marzę o takiej bojowej brygadzie pip, która wjeżdża na miejsce, gdzie Janusz się gnieździ i robi jego majątkowi kuku. Albo zawija go na lawety i cyk na przechowaniu do czasu sprawdzenia, czy firma nie kręciła lodów. Jak kręciła, no to sorry Winnetou, sprzedajemy ruchomości, by odzyskać hajs z podatków.

Mentalne prlowskie grzyby to jest #!$%@? rak, jaki mnie wpieni o każdej
@Aryo: No a w przypadku jakim ja pisałem, bez problemu można iść na l4 jak np. Ma się dwa tygodnie wypowiedzenia? Normalnie potem przebiega rozwiązanie stosunku pracy itp? Nic się nie wydłuża itp
@Aryo: pomóż kobicie i trochę poedukujcie się w tym temacie, żeby nie podpisała jakiegoś badziewia. Jak miała UoP, to króciotko, że rozmawiała ze swoim prawnikiem i bez żadnego ale ma podpisać, jak będzie robił problemy z płatnościami itd. to PiP w gotowości i tyle w temacie.