Wpis z mikrobloga

Niektórzy pracodawcy w Polsce powiatowej wchodzą już na niezły poziom #!$%@? albo nigdy z niego nie wyszli

Znajoma pracowała jako pomoc kuchenna. Skończyła kurs opieki i idzie pracować do szpitala, jako jakaś tam pomoc, bo lepszy $ i lubi taki typ pracy. Dała byłemu pracodawcy wypowiedzenie. Janusz stwierdził, że on się nie zgadza i bez jego zgody ona nie może się zwolnić. Wg. niego, jej wypowiedzenie jest ważne dopiero po tym jak postawi na nim podpis, a tak w ogóle to on jej chce zapłacić ostatnią wypłatę "na rękę". Podejrzewam, że chce sobie potrącić "straty", bo człowiek śmiał się zwolnić (_ )

Oczywiście wyprowadziłem znajomą z błędu i niedługo zacznie pracę w normalnej firmie, ale trochę mnie wyprowadziło z równowagi jak o tym usłyszałem

#aryoconcent #polska #januszex #pracbaza
  • 78
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 52
@Aryo: kiedyś jak się zwalniałem to idę do kierownika i mówię, że się zwalniam bla bla i tu jest wypowiedzenie. Trochę go zamurowało, gadka co się dzieje i w ogóle, nie do końca wiedział czy podpisać, a finalnie napisał nad swoim podpisem "wyrażam zgodę"

Do tej pory się zastanawiam na co wyraził zgodę, jaką zgodę i skąd w ogóle ten pomysł, że pracodawca/przełożony może nie wyrazić zgody, ale no. Nie wnikam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cecyl: tak czy siak, mi chodziło o to, że wielu pracowników myśli że nieprzyjęcie papierka w postaci wypowiedzenia wstrzyma w jakiś magiczny sposób jego działanie ;)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SlepyBazant: akurat on był ostatnią osobą w tej firmie po której spodziewalbym się troski czy uczciwości ( ͡° ͜ʖ ͡°) e dużej mierze właśnie przez tego balzna się zwolniłem bo nikomu nie życzę takiego kierownictwa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: na umowie na czas nieokreślony (które w Polsce dominują) nie musi. Przy umowie "na stałe" zawieranej dopiero po 33 miesiącach współpracy - musi
Historia sprzed paru lat, przeczytana tutaj

Koleś się pyta szefa prywaciarza, kiedy w końcu podpiszą umowę, żeby nie pracował dalej na czarno.

a co ja będę z tego miał? Odpowiedział janusz

(Tak mi się jakoś przypomniało)


@Nadmucham_ci_w_kasze: po wypłacie nie przychodzisz do pracy a jak janusz dzwoni i się pyta dlaczego Ci nie ma to mu mówisz: co ja z tego będę miał? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krupier: na umowie na czas nieokreślony (które w Polsce dominują) nie musi. Przy umowie "na stałe" zawieranej dopiero po 33 miesiącach współpracy - musi

@Perkotka:

No tak, nie wiem czemu z góry założyłem, że laska miała umowę na czas nieokreślony.

@staryhaliny:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Aryo: miałem to samo. Najpierw pół roku #!$%@? że jestem niepotrzebny, później że z litości trzymał mnie na zimę zamiast zwolnić a przy wypowiedzeniu powiedział że nie podpisze. Powiedziałem że mam w dupie jego podpis bo i tak zrobie porzucenie pracy. Odziwo cała kasa na konto wpłynęła, jego żona i księgowa były normalne więc z nimi resztę załatwiałem