Wpis z mikrobloga

Prawda jest taka że jeśli chcesz żyć na motocyklu to musisz jechać wolniej niż samochody na tego typu drogach wiejskich gdzie co chwilę jest zjazd lub wjazd.

1. mniejsza przyczepność niż samochody
2. większą szansa że cię zauważą i nie wymusza pierwszeństwa

Ale dawcy organów tego nie rozumieją.
Sam jeżdżę motorkiem do pracy i takie moje obserwacje. Żadnych niebezpiecznych sytuacji dzięki mojej metodzie.

Jeżdżę zawodowo tirem i niejednokrotnie widzę jak osobówkami lub busami wyjeżdżają z podporządkowanej na główną wprost pod mojego tira i tylko w ostatnim momencie zachamowywuja. A jak duży jest tir w porównaniu do takiego małego motoru.
Więc się wcale nie dziwię że im wymuszają lemingi.

#uk
#motocykle
#motoryzacja
#ruchdrogowy
#prawojazdy
#wypadek
#przemyslenia
#chwalesie
#zalesie
#logikaniebieskichpaskow
#smierc
#bekazpodludzi
  • 19
Prawda jest taka że jeśli chcesz żyć na motocyklu to musisz jechać wolniej niż samochody na tego typu drogach wiejskich gdzie co chwilę jest zjazd lub wjazd.


@adamsowaanon: Absolutnie nie. Prawda jest taka że trzeba trzymać dystans i jechać razem z samochodami bo jadąc wolniej sprawiamy że jesteśmy wolniejsi i chcą nas wyprzedzać. Dlatego dobrze jeździło mi się skuterem 125 po autostradach i ekspresówkach bo jechałem 60 - 80 metrów za
@aarahon: ale ja mówię o sytuacji w UK, tutaj nikt nikogo nie wyprzedza na taką skalę a i odstęp jest większy od motocykli.
Jeżdżę już 3 rok i zrobiłem kilkadziesiąt tysięcy km i jest spokojnie, ale to trzeba nie #!$%@?ć to wtedy inni mają nas szansę dostrzec nawet w hiviz
@Afera_zbozowa: omijanie, hamowanie????
I to przy 20/30 ponad limit. Xddd

Jakie hamowanie skoro motocykl ma dużo niższą przyczepność i fizyki nie oszukasz, do tego większa prędkość sprawi że tylko kwestią czasu jest aż ktoś ci wyjedzie z boku i się boleśnie przekonasz że nie masz racji.

Ja osobiście nie mam ani jednego upadku a zrobiłem motorem 30000km, tyle samo rowerem i z około 600000km tirem.
@adamsowaanon:

motocykl ma dużo niższą przyczepność

Z tym dużo niższą to mógłbym polemizować.

Ja osobiście nie mam ani jednego upadku a zrobiłem motorem 30000km

Kwestia tego jak jeździsz. Upadki o niczym nie świadczą