Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 417
Chyba zrobiłem #czujedobrzeczlowiek

Kontrola biletów, ujawniamy wraz z Kondutkorem babeczkę bez biletu. Stoi w przedsionku wagonu, w brudnej bluzce, dresie i klapkach. W ręku trzyma jakiś stary telefon i portfel. Widać, że jest poddenerwowana i trochę spanikowana a oczy ma czerwone od płaczu. Obraz nędzy i rozpaczy.

Na pytanie "Czy ma pani bilet?" rozpłakała nam się i zaczęła opowiadać, że uciekła z domu od męża który ją bił i znęcał się i ze łzami prosi żeby jej nie wyrzucać i że musi dojechać jeszcze dwie stacje do miasta wojewódzkiego do rodziny. Próbowaliśmy ją uspokoić ale w kółko powtarzała żeby tylko jej nie wyrzucić bo ją mąż będzie gonić i ona musi dojechać. Cały czas ze łzami w oczach.


Pociąg miał WARS, spytałem się czy mają jakieś nadmiarowe wody albo batonika. Znalazło się coś wolnego i dałem jej butelkę wody oraz batonika czekoladowego. Również ze łzami dziękowała i znów się rozkleiła.

Chłopy bijące swoje żony to najgorsze śmiecie, pluję na każdego takiego miękiszona.

A na zdjęciu: pusty przedział w #pendolino

#pociagi #podroze #kolej #pkp

#dziendobrypoproszebilet
g.....i - Chyba zrobiłem #czujedobrzeczlowiek 

Kontrola biletów, ujawniamy wraz z Ko...

źródło: comment_1655489634bIhg1Oj4KWnFZFvKHbxdLz.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chłopy bijące swoje żony to najgorsze śmiecie, pluję na każdego takiego miękiszona.


@gumpa_bobi: ja uwazam, że to baby bijące swoich mężów to najgorsze śmiecie
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi:

Robienie czegokolwiek za darmo


Później z moich podatków dofinansowywane jest PKP bo przecież hehe ni ma piniendzy

Powiedzmy sobie szczerze - chłopu byś nic za darmo nie zrobił, a baba to mistrz aktorstwa a nie poszkodowana
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gumpa_bobi: W Mikołajkach taka sama brudaska uśmiechnęła się miło, powiedziała że ładna pogoda i zaczęła żebrać kase na podróż do Olsztyna.
Trzy tygodnie później widzieliśmy ją ponownie - ten Olsztyn musi być bardzo daleko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
chłopie, wezwanie do zapłaty zawsze wystawia się z opłatą dodatkową co masz w cytacie, który wkleiłeś, więc zawsze płacisz karę, wyjątkiem jest tylko brak możliwości zapłacenia kartą z powodu awarii u przewoźnika


@Shishu: i w tym samym cytacie którego najwidoczniej nie doczytałeś jest napisane:

Jeśli uregulujesz należność we wskazanym terminie, zapłacisz jedynie za nowy bilet oraz za opłatę manipulacyjną. Opłata dodatkowa za brak ważnego biletu w pociągu zostanie anulowana
  • Odpowiedz
@ksiak: opłata manipulacyjna w tym rozumowaniu przy płatności do 14 dni wynosi w zależności od spółki od 80 do ponad 160 złotych, jeszcze coś chcesz dodać?
  • Odpowiedz
@ksiak: konduktor nie ma prawa wystawić mandatu, a jeśli chodzi Ci o opłaty dodatkowe to odsyłam do właściwych regulaminów spółek, bo u każdego przewoźnika stawka jest inna
  • Odpowiedz
konduktor nie ma prawa wystawić mandatu


@Shishu: za jazdę bez biletu? To jakaś nowość. W Kolejach Śląskich niby opłata była w 2016 225,- ale nie potrafię odnaleźć informacji ile wynosi opłata manipulacyjna.
  • Odpowiedz