Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 417
Chyba zrobiłem #czujedobrzeczlowiek

Kontrola biletów, ujawniamy wraz z Kondutkorem babeczkę bez biletu. Stoi w przedsionku wagonu, w brudnej bluzce, dresie i klapkach. W ręku trzyma jakiś stary telefon i portfel. Widać, że jest poddenerwowana i trochę spanikowana a oczy ma czerwone od płaczu. Obraz nędzy i rozpaczy.

Na pytanie "Czy ma pani bilet?" rozpłakała nam się i zaczęła opowiadać, że uciekła z domu od męża który ją bił i znęcał się i ze łzami prosi żeby jej nie wyrzucać i że musi dojechać jeszcze dwie stacje do miasta wojewódzkiego do rodziny. Próbowaliśmy ją uspokoić ale w kółko powtarzała żeby tylko jej nie wyrzucić bo ją mąż będzie gonić i ona musi dojechać. Cały czas ze łzami w oczach.


Pociąg miał WARS, spytałem się czy mają jakieś nadmiarowe wody albo batonika. Znalazło się coś wolnego i dałem jej butelkę wody oraz batonika czekoladowego. Również ze łzami dziękowała i znów się rozkleiła.

Chłopy bijące swoje żony to najgorsze śmiecie, pluję na każdego takiego miękiszona.

A na zdjęciu: pusty przedział w #pendolino

#pociagi #podroze #kolej #pkp

#dziendobrypoproszebilet
g.....i - Chyba zrobiłem #czujedobrzeczlowiek 

Kontrola biletów, ujawniamy wraz z Ko...

źródło: comment_1655489634bIhg1Oj4KWnFZFvKHbxdLz.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
Wzięliśmy ją bez biletu, jechała około 70-80 kilometrów, godzina jazdy.


@gumpa_bobi: błąd. Przepisy pozwalają wystawić takiej osobie bilet w formie wezwania do zapłaty. Jak ktoś nie ma kasy, zawsze można z tego skorzystać i zapłacić później.

Gdy nie masz możliwości zapłacenia za nowy bilet w pociągu, pracownik drużyny konduktorskiej wypisuje tzw. wezwanie do zapłaty. Na nim pisze kwotę za nowy bilet, a w PKP Intercity – opłatę za wystawienie biletu w
  • Odpowiedz
xD przyszedł #!$%@? znawca


@Shishu: ? ten przepis właśnie jest w takim celu. Nie masz kasy bo jakiś przypadek losowy, możesz spokojnie wrócić bez problemu. I dobrze go znać a nie dać się naciąć na jakieś ekstra kary za jazdę bez biletu. Tylko jak się nie mylę trzeba od razu po wejściu do pociągu uderzyć do konduktora/kierownika pociągu a nie czekać aż sam przyjdzie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@ksiak: chłopie, wezwanie do zapłaty zawsze wystawia się z opłatą dodatkową co masz w cytacie, który wkleiłeś, więc zawsze płacisz karę, wyjątkiem jest tylko brak możliwości zapłacenia kartą z powodu awarii u przewoźnika
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi zrobiła cie w ciula. Pracowałem w odzieżowym jako ochrona. Faceci złapani na kradnieciu czekali grzecznie na policję ewentualnie chwilę dyskutowali i się uspokajali. Kobiety miały tysiące różnych powodów, że dziecko czeka, że są zmuszane do kradzieży lub inne gówna i już nigdy nie będą.
  • Odpowiedz
jutro tym samym pociągiem wróci do niego, mam nadzieję, że wtedy #!$%@? jej mandat albo sokiści ją spałują


@Panitsch: Nie jest wcale tak łatwo uciec z takiego zwiazku bo niby gdzie? Ona pewnie jest ubezwłasnowolniona, mąż ją kontroluje, sama pewnie tez nie pracuje więc zakładam że swoich oszczędności nie ma a ucieczka pociągiem byla aktem desperacji. Rodzina pewnie uwaza ze orzesadza bo jak to Mariusz ja bije, nie możliwe. W końcu
  • Odpowiedz
Chłopy bijące swoje żony to najgorsze śmiecie, pluję na każdego takiego miękiszona.


@gumpa_bobi: +1. Każdy chłop bijący swoją kobietę to zwykły leszcz, który normalnie spada na klapsa od innego chłopa, więc odreagowuje swoje nieudacznictwo na niej. Zero szacunku do takich pajaców.
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: To samo, ale w milczeniu, znosi wielu mezczyzn, tylko pewnie bys mu nie uwierzyl i obsmial na wypoku. Dlatego nie uciekaja i znosza, bo na komendzie apotka ich to samo.

Pozdrawiam cieplutko, odrobina soli trzezwiacych, bo przemoc nie ma plci.
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: pewno do mamy jechała albo brata...
Rodzinne dramaty to najgorszy syf na tej ziemi, to dzieje się w najbardziej intymnych sferach życia, często nie do zauważenia przez postronnych.
Wiem bo się na tym nie znam.
  • Odpowiedz