Wpis z mikrobloga

Jak taki Cash z #vlogcasha jest wpuszczany na terytorium #usa nawet na kilka miesięcy? Jakaś specjalna wiza? Oficjalnie jest bezrobotny (chyba) czy bycie youtuberem się liczy? Jak rzucę pracę i za oszczędności polecę do NY, to oficjalnie będąc bez pracy i będąc singlem nie mam pewności, że się mnie wpuści, bo urzędnik pomyśli, że już tam zostanę na nielegalu. #podroze #ameryka #przezswiatnafazie #podrozujzwykopem #pytanie
  • 30
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cerbera: A to jest konkretnie z ich podstrony, którą cytowałeś. Ja już kończę dyskusję. Mi znajomość prawa amerykańskiego nie jest na razie potrzebna, bo w najbliższym czasie nie wybieram się tam. A moim zdaniem Cash jako pojedynczy jutuber nie łamie prawa pracując poprzez nagrywanie. Jedynie co, to może ewentualne nagrywając łamał regulamin pewnych miejsc np.nie uiszczając za to dodatkowej opłaty czy puszczając drona.
pelt - @cerbera: A to jest konkretnie z ich podstrony, którą cytowałeś. Ja już kończę...

źródło: comment_1655485159ZUIk9nj25aEiJ2HxVqkhWk.jpg

Pobierz
@pelt to co robi Cash moze zdecydowanie podlegac pod lamanie warunkow legalnego pobytu, o ile lata do us na wizie turystycznek oraz o ile usa juz tego nie uregulowalo i nie ma oddzielnego przepisu ktory traktuje yutuberow inaczej. Pokaz mi przepis i wtedy dopiero mozemy skonczyc dyskusje. Jakies lokanle permity to inna bajka. Skup sie na prawie imigracyjnym (federalnym)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cerbera: Jeśli chce się mieć prawo do pracy w Stanach jako jutuber to trzeba nieźle się namęczyć. Małym jutuberom na pewno nie dadzą wizy na kręcenie vlogów i trudno powiedzieć jak urzędnicy potraktowaliby takiego Casha. Nie wiem czy w ogóle można w pełni legalnie pojechać do Stanów jako mały jutuber i nagrywać tam materiały, na których zarabia się.
https://dlgimmigration.com/social-media-influencer-apply-for-visa/
W praktyce pewnie władze przymykają na to oko, czy legalnie jest lub