Wpis z mikrobloga

Kolejny raz pod ogłoszeniem wynajmu mieszkania ktoś się pluł, że właściciel nie chce wynająć mieszkania ludziom z dziećmi i ze zwierzętami. Nie potrafię zrozumieć, że ktoś nie kuma tego, że właściciel może sobie sam ustalać target najemców. Wiadomo tez, że rodziny z dziećmi ciężej się pozbyć w razie nie płacenia czynszu czy tez dzieci czy zwierzęta (nie wszystkie) to potencjalne zniszczenia czy hałas. Ale pod KAZDYM ogłoszeniem znajdzie się jakiś rodzic, który musi się do tego dowalić xD #nieruchomosci #childfree #wynajem
  • 166
@Zabojcza_Rozowa mi agentka nieruchomości przyprowadziła parkę z psem

Zapytałem ją tylko czy umie czytać lub wie lepiej kogo chcę za najemcę, a potem podziękowałem za super współpracę.

A i jeszcze rozstawiła aparat, cyknęła kilka byle jakich zdjęć, bo uznała, że moje są #!$%@?.

Mistrz xD
tak samo było z dyskryminacją w miejscu pracy ze względu na płeć - niezatrudnianie kobiet, oferowanie im niższych wynagrodzeń i zwalnianie przed / w czasie ciąży doprowadziły do zaostrzonych przepisów i kontroli. przewiduję, że w perspektywie kolejnych 8/10 lat podobnie będzie w kwestii mieszkań na wynajem. jeśli sami nie jesteście skłonni brać na siebie "ryzyka" związanego z wynajmowaniem mieszkań rodzinom, to kapitan państwo po osiągnięciu poziomu krytycznego sam ten problem przymusowo rozwiąże.
@mirkowa1000 skoro baby nagminnie korzystały z macierzyńskiego to co się dziwisz

O wage gap nawrt nie chcę mi się gadać, w Polsce macie raj pod tym kątem, bezrefleksyjny raj.
@Afropolon: Posiadanie mieszkania/mieszkań na wynajem jest moim zdaniem sporym ryzykiem w kontekście długoterminowej inwestycji. Jest właśnie duża szansa, że rząd będzie coraz agresywniej "zachęcał" do wynajmowania pustych mieszkań i nie dyskryminowania patusów. Oczywiście w tym samym czasie właściciele nie zyskają żadnej dodatkowej ochrony i wywalanie lokatorów z mieszkania pozostanie tak samo trudne lub wręcz niemożliwe.