Wpis z mikrobloga

Kolejny raz pod ogłoszeniem wynajmu mieszkania ktoś się pluł, że właściciel nie chce wynająć mieszkania ludziom z dziećmi i ze zwierzętami. Nie potrafię zrozumieć, że ktoś nie kuma tego, że właściciel może sobie sam ustalać target najemców. Wiadomo tez, że rodziny z dziećmi ciężej się pozbyć w razie nie płacenia czynszu czy tez dzieci czy zwierzęta (nie wszystkie) to potencjalne zniszczenia czy hałas. Ale pod KAZDYM ogłoszeniem znajdzie się jakiś rodzic, który musi się do tego dowalić xD #nieruchomosci #childfree #wynajem
  • 166
  • Odpowiedz
nie no zgadzam się, ale gdzie jest granica? kiedy rodziny z dziećmi będą lądować na ulicy, dzietność spadnie jeszcze bardziej czy kiedy dojdzie do ogólnopolskich protestów?


@mirkowa1000: no to jest pytanie do rządu a nie właścicieli mieszkań, bo to nie oni stanowią prawo w naszym kartoniku
  • Odpowiedz
@luk04330: nie, prawo własności nie jest święte i na przestrzeni istnienia państwa polskiego już kilkukrotnie można było się o tym przekonać ;) najlepsze jest to, że wy sami, będąc ślepymi na konsekwencje różnych czysto kapitalistycznych nastawionych na zysk działań doprowadzacie do bardzo ostrych rozwiązań.

prowadzę swoją firmę i nie robię tego charytatywnie, daleko mi do socjalistycznych poglądów, ale stać mnie na jakieś refleksje dotyczące stanu dzisiejszego społeczeństwa i różnych problemów. wystarczy
  • Odpowiedz
dokładnie. Ja sama tez wolałabym wynająć mieszkanie bezdzietnej lambadziarze niż samotnej madce. Wiadomo, ze patrzy się na siebie w takich sytuacjach


@Zabojcza_Rozowa: oczywiście, ze tak. Czemu mam ponosić koszty czyichś wyborów.
  • Odpowiedz
prowadzę swoją firmę i nie robię tego charytatywnie


@mirkowa1000: no to już widze jak jawnie narażasz się na straty, eksmisje komornicze i batalie sądową, łatwo sie gada jak sie nie ma mieszkania na wynajem, dejcie mieszkanie xDD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 71
@mirkowa1000: śmiało, kup mieszkanie i wynajmij je rodzinie w składzie Seba na minimalnej + Karyna na zasiłku + dwa bombelki + kundelek złapany pod blokiem, a potem wypowiadaj się o niesprawiedliwości polityki mieszkalnej w Polsce.
  • Odpowiedz
@luk04330: @Zerp: tak samo było z dyskryminacją w miejscu pracy ze względu na płeć - niezatrudnianie kobiet, oferowanie im niższych wynagrodzeń i zwalnianie przed / w czasie ciąży doprowadziły do zaostrzonych przepisów i kontroli. przewiduję, że w perspektywie kolejnych 8/10 lat podobnie będzie w kwestii mieszkań na wynajem. jeśli sami nie jesteście skłonni brać na siebie "ryzyka" związanego z wynajmowaniem mieszkań rodzinom, to kapitan państwo po osiągnięciu poziomu krytycznego sam
  • Odpowiedz
@Lonesome_road: ale ty rozumiesz, że ja nie oceniam personalnie każdej osoby, która się na to nie decyduje, tylko mówię, jakie będą konsekwencje tego? nie oczekuję, że każdy z was jak tu piszecie będzie chrystusem narodu, ale - jak w każdym obszarze życia społecznego - napięcie społeczne prowadzi do pewnej reakcji, czasem ze strony społeczeństwa, a czasem ze strony państwa.
  • Odpowiedz
nie, prawo własności nie jest święte i na przestrzeni istnienia państwa polskiego już kilkukrotnie można było się o tym przekonać


@mirkowa1000: Urocze w swojej naiwności jest przekonanie, szczególnie w tym kraju, że prawo własności jest święte.

Swojej własności należy bronić, i kombinować jak jej nie stracić, a nie liczyć na "prawo własności" czy jakiekolwiek instytucje. W tym wypadku akurat niewynajmowanie osobom z dziećmi jest z punktu widzenia jednostki optymalnym przejawem ochrony
  • Odpowiedz
zwalnianie przed / w czasie ciąży doprowadziły do zaostrzonych przepisów i kontroli


@mirkowa1000: Co jedynie spowodowało dalsze nakręcenie spirali, czego efektem jest to, że kobiety w wieku rozrodczym są dużo mniej atrakcyjne na rynku pracy, i zatrudniający będzie wolał faceta, lub lub ewentualnie kobietę starszą.
  • Odpowiedz
Z drugiej strony, jak ktoś napisze w ogłoszeniu, że "bez dzieci", to będzie miał tonę postów specjalistów od oburzania się w internecie,


@GaiusBaltar: ej, ja bym to napisała caps lockiem dla rozrywki :D

I też nigdy nie wynajęłabym rodzinie z dzieckiem, chyba że z bardzo pewnego polecenia
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 47
@mirkowa1000: pretensje miej do państwa, wystarczy proste prawo pozwalające na ekspresową eksmisję lokatora bez umowy i nagle rodzina z bombelkiem przestanie stać na straconej pozycji przy wynajmie mieszkania. Tyle i aż tyle. No ale to jest potencjalny elektorat partii rządzącej, w przeciwieństwie do obrzydliwych rentierów z jednym mieszkaniem w spadku po dziadku, więc oczywiste jest, że za PiSu takie prawo nie przejdzie.
  • Odpowiedz