Wpis z mikrobloga

Kolejny raz pod ogłoszeniem wynajmu mieszkania ktoś się pluł, że właściciel nie chce wynająć mieszkania ludziom z dziećmi i ze zwierzętami. Nie potrafię zrozumieć, że ktoś nie kuma tego, że właściciel może sobie sam ustalać target najemców. Wiadomo tez, że rodziny z dziećmi ciężej się pozbyć w razie nie płacenia czynszu czy tez dzieci czy zwierzęta (nie wszystkie) to potencjalne zniszczenia czy hałas. Ale pod KAZDYM ogłoszeniem znajdzie się jakiś rodzic, który musi się do tego dowalić xD #nieruchomosci #childfree #wynajem
  • 166
kiedy rodziny z dziećmi ani nie mogą kupić mieszkania, ani nie mogą mieszkania wynająć, albo muszą płacić wyższy czynsz i większą kaucję


@mirkowa1000: Co konkretnie zabrania tym rodzicom kupić mieszkania? Nie kojarzę takich przepisów.

Najlepiej narobić dzieciaków jak się nie ma na to warunków/kasy, a potem tylko piszczeć i tupać nogą, że im się należy, prawo ma ich chronić i wszyscy mają się dostosować do ich durnowatych decyzji życiowych. Ale tak,
@sdasdasd:

nie da sie pozbyc nikogo z mieszkania bez silowego wyrzucenia w sytuacji jezeli nie chcą , bezwzgledu czy to baba z dziecmi czy samotny facet , po prostu pakujecie delikwenta i wywozicie , inaczej #!$%@? z sądami 10 lat, a matki z dziecmi nie sa takie zle o ile nie piją, maja 500 plus alimenty becikowe i maja z czego placic

Owszem pozbyć się jakiegokolwiek niepłacącego lokatora jest trudno, ale
dokładnie. Ja sama tez wolałabym wynająć mieszkanie bezdzietnej lambadziarze niż samotnej madce. Wiadomo, ze patrzy się na siebie w takich sytuacjach.


@Zabojcza_Rozowa: jeden z moich ex-landlordów miał ciekawą praktykę selekcji. Nie obchodziło go czy ktoś ma dzieci, konia czy jest gejem - sprawdzął jedynie gdzie ta osoba pracuje i przeglądął jej CV.

Nie muszę chyba mówić, że spokojna pani urzędniczka lub miły pan referent z KRUS ze stażem 3 lata lub
@mirkowa1000: Ja piszę z perspektywy praktyka, mieszkanie w Warszawie wynajmuję od 2016r., miałem póki co 3 najemców(dwie pary i jedną studentkę solo) i ilekroć się zmieniają uprzedzam agenta, żeby nawet nie umawiał rodziców z dziećmi. Zwierzęta mi tak nie wadzą. Na pewno nie zmienię nastawienia dopóki nie dostanę gwarancji, że będę mógł wyrzucić niepłacących bez względu na potomstwo. A demografię kraju mam w nosie, niech się więcej Ukraińców przeniesie do Polski.