Wpis z mikrobloga

Kolejny raz pod ogłoszeniem wynajmu mieszkania ktoś się pluł, że właściciel nie chce wynająć mieszkania ludziom z dziećmi i ze zwierzętami. Nie potrafię zrozumieć, że ktoś nie kuma tego, że właściciel może sobie sam ustalać target najemców. Wiadomo tez, że rodziny z dziećmi ciężej się pozbyć w razie nie płacenia czynszu czy tez dzieci czy zwierzęta (nie wszystkie) to potencjalne zniszczenia czy hałas. Ale pod KAZDYM ogłoszeniem znajdzie się jakiś rodzic, który musi się do tego dowalić xD #nieruchomosci #childfree #wynajem
  • 166
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 48
@Zabojcza_Rozowa: sama selekcja to jest ok. Ale mało który właściciel w ogóle o tym pisze. Potem trzeba dzwonić i się pytać czy kot może być w mieszkaniu i się okazuje często że nie. Albo jeszcze gorzej, informacja ta jest przekazywana na miejscu przy oglądaniu mieszkania. To jest prawdziwy dramat
  • Odpowiedz
@Zabojcza_Rozowa: wszystko super, dopóki nie dochodzi do maksymalnych patologii, kiedy rodziny z dziećmi ani nie mogą kupić mieszkania, ani nie mogą mieszkania wynająć, albo muszą płacić wyższy czynsz i większą kaucję. Nie wszystko jest czarno-białe, jeśli nie zadbamy w jakiś sposób o rodziny z dziećmi, to w końcu takie bezdzietne dobrze zarabiające lambardziary jak ja będą mieć przesrane w tym kraju, który będzie się staczał.
  • Odpowiedz
@Zabojcza_Rozowa: Wynajmowanie mieszkania rodzicom z dziećmi to proszenie się o kłopoty. Nigdy w życiu bym takim ludziom nie wynajął mieszkania, bo niepłacącej patologii z dziećmi się nijak nie da pozbyć z mieszkania. Niech ci wszyscy oburzeni srają się do rządu, że takie durne przepisy ustalił, a nie do właścicieli mieszkań którzy dbają o swoje bezpieczeństwo ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Zabojcza_Rozowa: Doczekamy czasów kiedy właściciele mieszkań nie będą mogli decydować komu wynająć. Wjadą LGTBQ+PKSMKJiC (Podkarpackie Koło Samotnych Miłośników Kotów, Jenotów i Cietrzewi) oraz Greta Srunberg wystąpi nawołując że najmujący to faszysci... róbcie screeny. Tak bedzię
  • Odpowiedz
@mirkowa1000: ale kogo to obchodzi? przecież po to płacę podatki, po to jest makroekonomia państwa, po to jest to całe planowanie przestrzenne itp. żeby ktoś zaplanował że budynki mogą stać tu i tu, i takie rodziny z dziećmi się wybudują/kupią? Czy się mylę? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
sama selekcja to jest ok. Ale mało który właściciel w ogóle o tym pisze. Potem trzeba dzwonić i się pytać czy kot może być w mieszkaniu i się okazuje często że nie.


@zwei: Z drugiej strony, jak ktoś napisze w ogłoszeniu, że "bez dzieci", to będzie miał tonę postów specjalistów od oburzania się w internecie, więc dla świętego spokoju woli po prostu komuś powiedzieć, że jest już niedostępne zamiast tłumaczyć
  • Odpowiedz
@luk04330 przecież ja nie mówię, że trzeba od właścicieli mieszkań wymagać, aby się na wszystko godzili, ale trochę za bardzo chyba uderzamy w kapitalistyczne nuty w tym wszystkim

@vornikor: a to już jest czysta utopia i sam(a) wiesz, że to nieprawda.
  • Odpowiedz
ale trochę za bardzo chyba uderzamy w kapitalistyczne nuty w tym wszystkim


@mirkowa1000: ale mi serio szkoda jak ktoś nie może wynająć ani kupić mieszkania, to wielki dramat ale to wciąż nie powód aby komukolwiek narzucać cokolwiek w temacie własnego majątku.
  • Odpowiedz
@jamnik_tupta_swoja_sciezka:

byłam stanowczo na wygranej pozycji szukając mieszkania jako singiel bez zwierząt, zamiast pary z królikiem, mieszkanie dostałam ja


A po paru dniach się okazało że jednak wbijasz na chatę z konkubiną i dwójką gówniaków ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc dla właściciela to trochę złudne zabezpieczenie.
  • Odpowiedz
@mirkowa1000:

wszystko super, dopóki nie dochodzi do maksymalnych patologii, kiedy rodziny z dziećmi ani nie mogą kupić mieszkania, ani nie mogą mieszkania wynająć, albo muszą płacić wyższy czynsz i większą kaucję. Nie wszystko jest czarno-białe, jeśli nie zadbamy w jakiś sposób o rodziny z dziećmi, to w końcu takie bezdzietne dobrze zarabiające lambardziary jak ja będą mieć przesrane w tym kraju, który będzie się staczał.

Właśnie dzięki temu, że rząd
  • Odpowiedz
Właśnie dzięki temu, że rząd "zadbał" o rodziny z dziećmi nikt teraz im nie chce wynajmować mieszkań ¯_(ツ)_/¯ Wszyscy ci oburzeni powinni pienić się do rządu, a nie do ludzi którzy po prostu nie chcą brać na siebie ryzyka pasożyta który będzie nie płacił i niszczył mieszkanie.


@Zgrywajac_twardziela: Niestety. 10/10.
  • Odpowiedz
nie no zgadzam się, ale gdzie jest granica? kiedy rodziny z dziećmi będą lądować na ulicy, dzietność spadnie jeszcze bardziej czy kiedy dojdzie do ogólnopolskich protestów?


@mirkowa1000: Nie ma granicy. Prawo własności jest święte i wara komukolwiek od mojego majątku. Tak jak napisał @Zgrywajac_twardziela osoby głosujące na socjalistów chroniących rodziny powinny teraz udać się po pomoc do swoich posłów.
  • Odpowiedz
Ale pod KAZDYM ogłoszeniem znajdzie się jakiś rodzic, który musi się do tego dowalić


@Zabojcza_Rozowa:
Pseudo inwestorzy blokujący ludziom mieszkania i ktoś się dziwi, że ludzie się burzą?
Przecież to gnójstwo i nic więcej. Dobrze, że rynek z tego się oczyści.
  • Odpowiedz
dzietność spadnie jeszcze bardziej czy kiedy dojdzie do ogólnopolskich protestów?


@mirkowa1000: poza tym dzietność już spada na łeb, na szyję a protestów nie będzie to motłoch jest kupiony socjalem.
  • Odpowiedz