Wpis z mikrobloga

@jaworr: jak Polak to mu powiedz że ciulowy kod i robi się tak a tak, jak zagraniczniak to zależy od kultury, może się obrazić albo popłakać. Pomaga chwalenie w stylu 'zrobiłeś świetnie, sam Stalman by nie zrobił lepiej ale można ładniej', daj po 1 klasie na plik i zmień to czy tamto.
Trochę już z zagranicznymi pracuję i do dzisiaj nie ogarniam czasem i się ludzie skarżą że jestem negatywny jak
@jaworr: to trzeba na około, ja mam śmieszniej że ponad połowa teamu to ludzie z ogólnie rozumianej europy środkowowschodniej i z nimi można gadać szybko i sprawnie nawet są śmieszki że słaby ten twój kod. Ale jest też parę osób 'z cywilizacji'. Jeden chłop dosłownie mi się popłakał na review. Nigdy nic nie robię ad personam jak krytykuję to merytorycznie i tylko kod i weź tu z takim pracuj. Ale przynajmniej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TomaszA2: chyba zależy, np. przy unit testach nawet 400 to może być mało, szczególnie jak się człowiek rozpędzi i wszelkie możliwe ścieżki sprawdza. Te 300-400 wydaje mi się optymalne dla komponentów
@TomaszA2 ja trochę z innej bajki, ale takie pytanie: jaka różnice robi ilość kodu w pliku? Co za różnica czy skacze w obrębie jednego pliku czy skacze między różnymi pięcioma? Kod ma być przejrzysty i logicznie podzielony, ale trzymanie się zasady że w pliku nie może być więcej linii niż... jest jakieś sztuczne i nie do końca wiem w czym to pomaga.
@wnocy: Wydaje mi się, że przy tylu liniach powinna zaświecić się lampka żeby dłużej się zastanowić czy może czegoś nie przenieść
Ale ja jestem amatorem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TomaszA2: jak mam potrzebę to skaczę do definicji, deklaracji, albo referencji. W ostateczności szukam. Zbyt dużo kodu, żeby scrollować i liczyć, że znajdę w sensownym czasie. Jakbyś chciał to podzielić na mniejsze pliczki https://github.com/torvalds/linux/blob/master/fs/ext4/mballoc.c ? :) Zwiększyłoby to w jakikolwiek sposób czytelność? Zamiast długiego scrollowania miałbyś długie przeglądanie plików.
Ja się nie czepiam, ani nie stwierdzam, że jestem "mądrzejszy" tylko już któryś raz się z tym spotykam i chciałem wiedzieć, co
długie przeglądanie plików.


@wnocy: Nie używasz IDE? Nawet durny Notepad++ pozwala na otwarcie wielu plików w wielu widokach jednocześnie razem z bocznym panelem z drzewkiem plików i folderów.
Zwykle nie daje się wszystkiego w jeden folder tylko ładnie się to segreguje i nazywa żeby to miało sens.
@TomaszA2: Nie widzę w czym skakanie między plikami, pomaga w analizie kodu. Widzę ekran tekstu. A czy to jest osobny plik, czy inna część tego samego pliku, nie robi mi różnicy, bo fragmenty tego samego pliku mogę mieć dowolne otwarte w buforach/panelach i przescrollowane. Owszem projekt musi być sensownie podzielony tak, żeby logicznie czy biznesowo oddzielne moduły były rozdzielone fizycznie w osobnych plikach. Bo jak chcę znaleźć kod odpowiedzialny za weryfikację
@TomaszA2: jak jest ciulowo napisany kod to i 50 linii się źle czyta. Jak jest dobrze napisany to może mieć i 2000 linii i też będzie ok. Nie liczy się tak naprawdę długość, a liczba zależności między komponentami w takim pliku i jak bardzo są ze sobą zaplątane.