Wpis z mikrobloga

Mireczki szybkie pytanko. Zaraz przychodzi ziomek motor oglądać i jak rozwiązać kwestię jazdy próbnej? Gotówka na stół, dowód wziąć czy bez niczego dajecie? Ew. jak inaczej to rozwiązać, żebytm nie został bez motoru i bez kasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#motocykle #motomirko
  • 14
@Kuork: Ja nie dam bez niczego jak będę sprzedawał, nawet z kasą jest strach trochę. Jest bliskie zeru ale niezerowe prawdopodobieństwo, że po jeździe może być motocykl, jak również ten gość, #!$%@?. A Ty zostaniesz bez kasy, bez moto i ze szkodą na koncie. Kasa na stół teoretycznie częściowo rekompensuje rozbicie się typa, ale to zależy jeszcze jakie rozbicie. Jak komuś nie pasuje to do widzenia. Jak weźmiesz kasę to sprawdź
@Kuork: Bierz kasę i dowód. Raz do znajomego przyjechali we dwójkę oglądać zx6r. Kupujący wsiadł na jazdę próbną i długo go nie było, gdy znajomy zapytał się tego drugiego to ten odparł. "Nie znam typa, zapłacił mi tylko by przez 20 minut tutaj stać gdy pojedzie na jazde próbną."
@Kuork: Wez kase. Tak nakazuje rozsadek.

Mi juz kilka razy przy sprzedazy motocykla jakies dziwne rzeczy sie zdarzaly. Lacznie z proba kradziezy (jestem prawie pewien) czy wywrotka bez jezdzenia.

Ale ostatnio sprzedawalem GTRa 1400. Gosc chcial obejrzec , bo mial po drodze. Z oczu mu dobrze patrzylo. Ja mialem dobry humor. Sam mu zaproponowalem przejazdzke. On pojechalem GTRem ja drugim moto kolo niego. Nawinelismy kilkanascie kilometrow po okolicy. Wrocilismy. Wieczorem zadzwonil,
@Kuork: Ja mam teraz moto niskiej wartości do sprzedaży i nie biorę kasy jak ktoś chce sie przejechac - to jednak aby kilka tysięcy. Ale jak sam oglądałem motocykle za kilkanaście tysięcy, nikt nic ode mnie nie chciał, ani podpisu, ani gotówki .Oglądałem cztery, kupiłem jeden, bezproblemowa sprawa.
czemu jest z kasą strach? Koleś #!$%@?, moto też, ale masz kasę. On się zbiera, grat jego


@wielki_beben: Gdyż przy okazji może #!$%@?ć nie tylko siebie, ale np. kilka aut i/lub kilku pieszych. To oczywiście bardzo i to bardzo czarny scenariusz ale dodatkowo masz wtedy kilka szkód w UFG.
@Kuork: umowa z klauzulą o mozliwosci zwrotu do 2h po podpisaniu w stanie nienaruszonym, jak chce się przejechać to rozumiem że już inne aspekty nie budzą zastrzeżeń. Podpisujecie taką umowę, on płaci i podpisuje umowę, jak cos mu nie pasuje to wraca jak pasuje to nie ma potrzeby i moto sprzedane. ( ͡° ͜ʖ ͡°)