Wpis z mikrobloga

@Tibor: to jest trochę analogiczna sytuacja jak z umowami z firmami np telekomunikacyjnymi

Ja dostałam w tym roku +20% w IT, ale myśle ze szukając nowego pracodawcy spokojnie dałoby radę znaleść coś z płaca +50%. Pewnie jeszcze z rok sobie dam na ustabilizowanie pewnych spraw i spróbuje coś ugrać szukając nowego zatrudnienia.
Iamamm - @Tibor: to jest trochę analogiczna sytuacja jak z umowami z firmami np telek...

źródło: comment_1655192671NPRWviUn2lGOylCAc8gfUz.jpg

Pobierz
@Tibor: hm. Ostatnim razem jak rzuciłem prawie robotę i przyszedłem z 90 yższą ofertą dostałem podwyżkę 70.rochę się to zmienia, bo firmy się chyba zaczęły łapać, że budżety na rekrutację są przegięte. Ogólnie to aktywnie działam w rekrutacji (nadgodziny w godzinach pracy) i jest to baaardzo trudna rzecz. Już samo to, jak mało rekrutacji kończy się powodzeniem, koszty współpracy z agencjami (których standardy pracy to dno) coraz bardziej zachęca firmy do
@Shatter: @furcio: mnie bardziej bawi ile osób to plusuje, bo gadanie, że standardowo skacząc między firmami czeka to samo stanowisko z 90% lepszą pensją to jakiś trolling. To sytuacja możliwa chyba tylko w przypadku jakiegoś miasta powiatowego, gdzie pojawia się fabryka większego zagranicznego koncernu i zamiast #!$%@?ć u Janusza za minimalną, można iść tam za 5k z nadgodzinami. W każdym innym przypadku to #!$%@?, nie ważne czy weźmiemy sprzątaczkę, kasjerkę,