Wpis z mikrobloga

10% to już bardzo dużo, tyle zazwyczaj rocznie mi dodają.


@miki4ever: chodzi oczywiście o podwyżkę przy zmianie pracodawcy. Mi jak na razie dali jedną podwyżkę 5 % od 2019 roku, związku z czym moja pensja jest mocno niedoszacowania.

jeżeli wcześniej mocno niedoszacujesz sowje umiejeętności i przydatnośc/wejdziesz do kiepsko funkcjonującej firmy, ale nie co zmianę pracodawcy


@F1A2Z3A4: jak pisalem wczesniej, moja firma jest bardzo specyficzna i są tam osoby, ktore zasiedziały
@NieBendePrasowac: Uroki mieszkania na zachodzie, co roku podwyzka o 10% to minimum. Co do podwyzki o 100% to sobie srednio to wyobrazam, nie wiem jakim cudem ktos moglby az tak pojsc w gore z pensja. Tak do 30% bylbym pewnie w stanie wynegocjowac, ale wiecej to jest troche nierealne, moze na przestrzeni 5-6 lat.

Oczywiscie mowie o tym samym stanowisku.
Co do podwyzki o 100% to sobie srednio to wyobrazam, nie wiem jakim cudem ktos moglby az tak pojsc w gore z pensja.


@miki4ever: u obecnego pracodawcy również sobie tego nie wyobrażam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jeżeli wezmiesz pod uwagę, że na starcie mogłem domagać się wyższej stawki + znikoma podwyżka po drodze + wzrost doświadczenia + wzrost ogólnych stawek rynkowych powoduje, że wzrost około 100% jest
w IT często zaczyna się od minimalnej, potem zmienia UOP na b2b czyli , 2k można wlecieć spokojnie 20-30k i wyżej dla kotów, więc to normalne, jakoś trzeba się doczłapac do tych kilkanaście k
@Tibor: Ta strategia działa dopóki nie zaczynaja się zwolnienia i w pierwszej kolejności lecą ci z najkrótszym stażem xD Potem lecisz z powrotem na rynek pracy i bierzesz mniejsza wypłatę niż zacząłeś plus jesteś w plecy z oszczędnościami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
to tak dużo? Ile razy pracę zmieniałeś?

U mnie większość jak odchodzi to dostaje +50, ja spodziewam się teraz +100%

@NieBendePrasowac: jak mnie smieszy wykop XD

Nie, 30 procent to nic, normalne podwyżki to właśnie około 100,nkrmalnje zwalniasz się zarabiając 4k i już czeka gość z 8k dla ciebie xd

@Shatter: no zakładając że te 4k to jest pensja po jakiejś mikro podwyżce i pracujesz z 2 lata (więc zakładam
@Tibor: Prawda. Mój przykład. Warszawa, korpo, NIE IT.

2013: 2,6k PLN - student, umowa zlecenie pierwsza poważna praca (nie wakacyjna) - 6m na tym stanowisku
2014: 5k PLN - wygrana wewnętrzna rekrutacja na samodzielne stanowisko junior managerskie
2015 - 6,5k PLN - podwyżka w ramach stanowisk
2016 - 9k PLN - awans - wyższego stanowisko, większa odpowiedzialność
styczeń 2017 - podwyżka na 9800 PLN - wiem, że odtąd będzie ciężko o
@Tibor: niestety to smutna prawda i te podwyżki są tego warte. Szkoda bo rozmowy wymagają jednak energii i czasu, a każda firma jednak robi pewne rzeczy inaczej i trzeba się dostosowywać do nowych warunków. Osobiście byłbym bardzo zadowolony gdybym mógł zostać w jednym miejscu przez jakiś dłuższy czas, ale zwyczajnie się nie opłaca. Jedyny plus to fakt że teraz sporo z tych rozmów jest zdalnie i nie trzeba jeździć po całym