Wpis z mikrobloga

Większość pewnie już tego nie pamięta, ale podczas wchodzenia pierwszych smartfonów na rynek kilkanaście lat temu bardzo dużo osób twierdziło, że czegoś takiego nie kupi, bo baterie w smartfonach trzeba ładować praktycznie codziennie, a do tej pory ładowali swoje komórki raz na tydzień i zastanowią się nad przesiadką dopiero wtedy, gdy smartfony również wystarczy ładować raz na tydzień.

Kilkanaście lat później smartfony dalej trzeba ładować codziennie, a prostych komórek z minimalnym poborem prądu już niemal nikt nie używa. Jestem ciekaw co się stało z tymi, którzy tak zaciekle twierdzili, że oni smartfona nie wezmą, bo w jednym aspekcie ustępował dumbfonom.
Dokładnie to samo dzieje się teraz z samochodami elektrycznymi. Niemal cały wykop zarzeka się, że nie przesiądzie się do EV, bo w jednej kwestii ustępuje samochodom spalinowym i dopóki nie będą one oferowały tysiąca kilometrów zasięgu z czasem ładowania 5 minut (bo tyle czasu teraz tankują na stacji), to oni nawet EV nie wezmą pod uwagę.

Zobaczymy za kilkanaście lat ilu wytrwa w tym przekonaniu.

Postęp nie oznacza dominacji starej technologii w każdym jednym możliwym aspekcie. Wystarczy że całościowo nowe rozwiązanie jest lepsze.

#motoryzacja #technologia #samochody
  • 89
ły wykop zarzeka się, że nie przesiądzie się do EV, bo w jednej kwestii ustępuje samochodom spalinowym i dopóki nie będą one oferowały tysiąca kilometrów zasięgu


@Morken: kurde kto to gówno plusuje xD chłopie! Weź mi kurde podłącz ładowarkę do auta ev w garażu to pogadamy o przesiadce. I nie chodzi tu o koszty bo mnie stać, ale chodzi o brak fizycznej możliwości. Gdzie ja mam ten zasrany ev ładować do
@Morken:

W Norwegii się udało i nie zajęło to kilkudziesięciu lat.


Norwegia to nie Polska, oni juz dużo wcześniej i tak mięli prąd na parkingach o polityce nie wspominając. A teraz krótlują elektryktyki bo było najtaniej i były przywileje pomału znikają.

Cena energii z paneli słonecznych ciągle spada, w ciągu ostatnich dziesięciu lat spadła o ok. 90%.


Panele słoneczne mogą być używane w bardzo ograniczonej części naszej planety.

Z ropą wiadomo
Pobierz r5678 - @Morken: 

 W Norwegii się udało i nie zajęło to kilkudziesięciu lat.

Nor...
źródło: comment_1654992651bapDdEvzzhozUQvb2o5g47.jpg
@PiotrFr:

to musiałeś przez Gdańsk chyba jechać bo tam nie ma tyle autostrad po drodze


Nie ma bezpośredniego połączenia autostradowego. Przez A4, S3 i S6 leci się w zasadzie cięgiem, od węzła S6 w Koszalinie do domu mam niecały kilometr. Po co miałbym przez Gdańsk jechać, jak to mi nic nie daje, bo odległość taka sama?
@bigos555:

W tym, że kogoś zabijesz?


Nie bądź śmieszny. W nocy ruch na A4 do Wrocławia jest niewielki, a na S3 i S6 praktycznie zerowy. Raz na 10 minut widzisz jakieś jedno auto i to wszystko. Faktycznie kurde zagrożenie że ja pierniczę. Nie jeżdże 200 po drogach lokalnych, ale tylko i wyłącznie po autostradach i ekspresówkach.

Poza tym i tak argument bez znaczenia, bo to ostatnie chwile kiedy tak jeszcze można
@Yelonek:

Panie co Pan pieprzysz. Jedno ładowanie 17 min na Greenwayu pod KFC w Łodzi. Nie wiem o której wersji piszesz. Sprawdzałem najniższą RWD 80 kWh,ale podejrzewam, że nie ma duzej różnicy między nimi. Sprawdź sam na ABRP.


Pod warunkiem, że będzie wolna ładowarka. Poza tym wiesz ile kosztuje ładowanie na takiej ładowarce? W tym momencie mit taniego prądu spada na ryj i rozbija się o podłogę.

- Prowadzenie. Żaden elektryk
Pod warunkiem, że będzie wolna ładowarka. Poza tym wiesz ile kosztuje ładowanie na takiej ładowarce? W tym momencie mit taniego prądu spada na ryj i rozbija się o podłogę.


@kasztan00: Sprawdziłem, że są tam 4 ładowarki, więc myślę, że jest spora szansa. Opłata to 100 zł za 50% baterii. To przy braku karty. Jeśli wykupisz plan to jest taniej.

Jeden z najgorszych jakie znam, trudno by mi było wskazać bardziej niedorobiony