Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@kurczaczak: było czytać o wskaźniku C/Z. Ja zacząłem się interesować w tym samym okresie i załadowałem się w obligacje indeksowane CPI a akcje posprzedawalem. Aktualnie kupa gotówki jeszcze czeka na inwestycje w dołku. Jeśli Twoja perspektywa była krótsza niż 10 lat to wystarczyło popatrzeć na wykresy indeksów giełdowych (nie WIG) żeby zobaczyć rynek rozgrzany do czerwoności.
@kurczaczak: Czy obrałeś strategie wyjścia z pozycji? To jest chyba kluczowe. Ja mam na przykład akcje które trzymam już 8 lat, bywało tak, ze akcje były na -25% i tak ich nie ruszałem. Pamiętaj ze inwestowanie w papiery wartościowe wiąże się z tym, ze może bujać. Nigdy nie będzie tak, ze rośnie w nieskończoność. Jeżeli nie możesz wytrzymać presji i podejmujesz decyzje na podstawie emocji(taki masz po prostu charakter) to myśle
@WafleMichaua: teraz to jasne, można sobie gadać. Natomiast wtedy wydawało się to sensowną opcją. Poza tym, jestem zwykłym Kowalskim który chce coś zrobić z oszczędnościami. Ciężko oczekiwać ode mnie wiedzy ekonomicznej. Uważam, że pomimo strat to i tak lepiej niż moi znajomi, którzy po prostu trzymają gotówkę na koncie.

@SadWimp: właśnie ja jestem taki, że się emocjonuję, ale potrafię zachować zimną krew. Będę się gapił na te wykresy pomimo że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kurczaczak: kolego, przede wszystkim to nie popełniłeś błędu i nawet nie myśl o sprzedawaniu tego. Trafiłeś na słaby moment: w stanach podwyżki stop, inflacja powyżej oczekiwań, na świecie podobnie.

Ale w perspektywie kilku kilkunastu lat takie spadki są nieistotne, jeżeli nie jesteś spekulantem to trzymaj tego etf, wyjdziesz na swoje potrzeba cierpliwości
@kurczaczak luzik Mireczku, ja sprzedałem z zyskiem kilka akcji w listopadzie i przenioslem się na inne i teraz też jestem grubo w plecy XD po prostu trzeba poczekać dłużej niż zakładaliśmy, ale rynek w końcu ruszy do przodu
@kurczaczak: czyli zainwestowałeś na rynku, o którym nie miałeś większego pojęcia. Dobra decyzja ( ͡° ͜ʖ ͡°) czas oczekiwania na wzrosty poświęć na edukacje, bo wbrew powszechnej opinii to nie jest tak, ze wpłacasz X i po roku masz 1000X.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DJ007: #!$%@? xD no i #!$%@?, a potem znowu odbije, zawsze to sranie się "oooo nieee, spadnie jeszcze" to na tym właśnie jesteście goleni na giełdzie bo się sracie ze stracicie, trza kupić i mieć to w dupie, nie bez powodu konta na fidelity które mają najlepsze wyniki należą do ludzi którzy zapomnieli o nich, stracili hasła albo nie żyją.
na tym właśnie jesteście goleni na giełdzie


@MirkoAgresor: Ale się striggerowałeś dziecko. Rzeczywistość to nie martwe konta, tylko obsunięcia na kapitale przy których pęka psycha i codzienność, która może zaskoczyć nagłą potrzebą kapitału. Te potrzeby nie zawsze są na górce.