Wpis z mikrobloga

Sezon wakacyjny za pasem, samoloty z Polski na Maltę latają pełne, dlatego też przybywamy z zestawieniem 26 plaż na Malcie z podziałem na piaszczyste klasyki, ale i mniej oczywiste i mniej oblegane plaże skaliste idealne chociażby na snorklowanie.

W znalezisku znajdziecie listę najpiękniejszych plaż na głównej wyspie archipelagu maltańskiego.
Znajdziecie tam zestawienie 12 plaż piaszczystych i 14 skalistych wraz z poleceniami i sugestiami by wybrać plaże odpowiednie dla siebie.

Tymczasem poznajcie nasze ulubione plaże na Malcie:
* Te ze złotym piaskiem idealne dla tych, którzy lubią relaks na aksamitnym piasku,
* ale także te skaliste, które zachwycają formacjami skalnymi dookoła i lazurową wodą.
* Te najbardziej popularne, ale także te poza szlakiem.
* Te, do których dojedziecie bez problemu komunikacją miejską, ale także takie, do których nieco trudniej dotrzeć, ale dzięki temu nie znajdziecie tam tłumów

Zaglądnijcie na ZNALEZISKO i wykopcie jeśli się Wam podoba.

Najlepsze plaże na Malcie - lista 26 plaż piaszczystych i skalistych

#rudeiczarne #malta #europa #podroze #podrozujzwykopem #zainteresowania #zwiedzajzwykopem #ciekawostki #wakacje #turystyka

Zapraszamy do śledzenia hashtagu #rudeiczarne , jeżeli chcesz być na bieżąco z naszymi publikacjami.
Pobierz rudeiczarne - Sezon wakacyjny za pasem, samoloty z Polski na Maltę latają pełne, dlat...
źródło: comment_1654759525lbT6FfUg0neNI0le4yGSB3.jpg

Jaki jesteś team?

  • Plaże piaszczyste 64.9% (1959)
  • Plaże skaliste 13.7% (415)
  • Bez znaczenia - oby było morze 21.4% (646)

Oddanych głosów: 3020

  • 73
@fanatyk-teoretyk: Wiesz co ogolnie co do zasady pogoda w październiku na Malcie jest naprawde spoko... Zdarzaja sie witrzne dni ale pojedyncze i woda jest nadal jeszcze ciepla do plywania a pogoda ok. 20-28 stopni (w sloncu wiecej). Ale padziernik 2021 byl wybitny pod wzgledem ilosci deszczowych i wietrznych dni (czyt. nie bylo to normlane). Z naszego punktu widzenia pazdzeirnik to spoko opcja na Maltę bo nie ma już tłumów, ceny nizsze
@rudeiczarne: A ja nie polecam Malty na plażowanie i w ogóle na pobyt dłuższy niż 3-4 w trakcie których można zobaczyć Mdine i Valette.

Wyspa jest bardzo zatłoczona (byłem pod koniec kwietnia), brudna i hałaśliwa. Korki większe niż w Krakowie, wszędzie samochodoza, komunikacja autobusowa mega słaba (opóźnienia, zatłoczona). Maltańczycy nie szanują krajobrazu miejskiego, potrafią obok starej kamienicy wybudować hotel-moloch na kilkanaście pięter co tworzy odhumanizowaną przestrzeń z bardzo niewielką ilością parków
@Icheb82: Ja nie twierdze ze nie ma lepszych miejsc na plazowanie niz Malta. I oczywisce są! Np plaże na Sardynii to jest jakiś kosmos :)
A co do zabudowy na Malcie i ogolnego halasu... jest jak jest... Chciaz wiem ze niektorym sie podoba wlasnie ten bardziej arabski klimat :D Ale wiele osob pyta o plaze i Mireczki tez do nas pisza zeby polecic plaze poza szlakiem itd.. Stad ten artukuł :)
@DerMitteleuropaer: Jak wolisz w zimę Maltę to super, jest taniej, a dalej cieplutko. Wynajem samochodu jak np. Suzuki Jimmy to 40 euro za dobę, ale w sezonie. Oczywiście mówię o Gozo, niestety nie wiem jak na głównej wyspie. Jakbyś chciał nocleg w przytulnym Farmhousie to mam 2 godne polecenia właśnie na Gozo, jest basen, duży living i pokoje naprawdę spoko. Prowadzą je Polacy. :))
@Spejsonik: Jak za loty na 2 osoby na lipiec to nie najgorzej ale wiadomo, bookuja z wyprzdzeniem mozna i dorwac za 400 za osobe w obie strony. Nocleg na 7 dni za 1100 to moim zdaniem mega spoko. A na wyzywienie mysle ze trzeba dziennie liczyc ok. 35-45 euro na osobe nie cebularzac...zakladajac lunchi kolacje w knajpach bez kaworiu i don perignon :D