Wpis z mikrobloga

Sezon wakacyjny za pasem, samoloty z Polski na Maltę latają pełne, dlatego też przybywamy z zestawieniem 26 plaż na Malcie z podziałem na piaszczyste klasyki, ale i mniej oczywiste i mniej oblegane plaże skaliste idealne chociażby na snorklowanie.

W znalezisku znajdziecie listę najpiękniejszych plaż na głównej wyspie archipelagu maltańskiego.
Znajdziecie tam zestawienie 12 plaż piaszczystych i 14 skalistych wraz z poleceniami i sugestiami by wybrać plaże odpowiednie dla siebie.

Tymczasem poznajcie nasze ulubione plaże na Malcie:
* Te ze złotym piaskiem idealne dla tych, którzy lubią relaks na aksamitnym piasku,
* ale także te skaliste, które zachwycają formacjami skalnymi dookoła i lazurową wodą.
* Te najbardziej popularne, ale także te poza szlakiem.
* Te, do których dojedziecie bez problemu komunikacją miejską, ale także takie, do których nieco trudniej dotrzeć, ale dzięki temu nie znajdziecie tam tłumów

Zaglądnijcie na ZNALEZISKO i wykopcie jeśli się Wam podoba.

Najlepsze plaże na Malcie - lista 26 plaż piaszczystych i skalistych

#rudeiczarne #malta #europa #podroze #podrozujzwykopem #zainteresowania #zwiedzajzwykopem #ciekawostki #wakacje #turystyka

Zapraszamy do śledzenia hashtagu #rudeiczarne , jeżeli chcesz być na bieżąco z naszymi publikacjami.
Pobierz rudeiczarne - Sezon wakacyjny za pasem, samoloty z Polski na Maltę latają pełne, dlat...
źródło: comment_1654759525lbT6FfUg0neNI0le4yGSB3.jpg

Jaki jesteś team?

  • Plaże piaszczyste 64.9% (1959)
  • Plaże skaliste 13.7% (415)
  • Bez znaczenia - oby było morze 21.4% (646)

Oddanych głosów: 3020

  • 73
@DerMitteleuropaer: No to dla Ciebie koniecznie zima albo wczesna wiosna :)

Co do wynajmu auto to tez jestem w szoku jezeli chodzi o Wlochy... W tamtym roku wynajelismy auto na Sardynii (fiat panda) za 70 euro za dzien.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na Malcie az takich cen nie ma.... Teraz w sezonie przy wynajmie na tydzien w loklanych wypozyczalniach ceny wahają się między 25-30 euro za kompaktowe
piaszczyste klasyki, ale i mniej oczywiste i mniej oblegane plaże skaliste


@rudeiczarne: ŻWIROWE!

W Chorwacji, na półwyspie Pag, jest taka jedna - trochę ukryta - plaża. Przypadkiem ją odkryłem...
Zamiast piachu ma śnieżnobiały żwirek, składający się z łagodnie obtoczonych przez wodę kamyczków średnicy ok. pół centymetra.

Coś IDEALNEGO. Miękkie jak piasek, czyste, nic się nie lepi do ciała czy mokrego ręcznika, woda krystalicznie przejrzysta.

Muszę tam kiedyś wrócić ( ͜
Pobierz enron - > piaszczyste klasyki, ale i mniej oczywiste i mniej oblegane plaże skaliste
...
źródło: comment_1654769537nAw3mZDLDd0jqMrBhACorL.jpg
@NieBendePrasowac: Zdecydowana większość ludzi woli plaże piaszczyste niz skaliste. Osobiscie jestem team plaze skaliste.... Co wiecej dla wielu osob plaza skalista to nie plaza.... I po czesci mają racje :D
Zdziwiłem się, że ktoś jeszcze mnie nie poprawił bo z definicji plaża to właśnie plaża piaszczysta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sawcioo: To zależy czego szukasz.... Jezeli rozwazasz Gozo to polecam szukać noclegów w tradycyjnych farmhousach - mega klimat.
Ogólnie booking ew. airbnb to dobre opcje.
Gdybyś był zainteresowany tematem to w naszych świeżych przewodnikach o Malcie, Gozo i Comino mamy sporo polecajek noclegów i dodatkowo kody znizkowe na wiele miejsc noclegowych :)
Podsyłam linka gdyby Cię interesowało: EBOOKI