Wpis z mikrobloga

Sezon wakacyjny za pasem, samoloty z Polski na Maltę latają pełne, dlatego też przybywamy z zestawieniem 26 plaż na Malcie z podziałem na piaszczyste klasyki, ale i mniej oczywiste i mniej oblegane plaże skaliste idealne chociażby na snorklowanie.

W znalezisku znajdziecie listę najpiękniejszych plaż na głównej wyspie archipelagu maltańskiego.
Znajdziecie tam zestawienie 12 plaż piaszczystych i 14 skalistych wraz z poleceniami i sugestiami by wybrać plaże odpowiednie dla siebie.

Tymczasem poznajcie nasze ulubione plaże na Malcie:
* Te ze złotym piaskiem idealne dla tych, którzy lubią relaks na aksamitnym piasku,
* ale także te skaliste, które zachwycają formacjami skalnymi dookoła i lazurową wodą.
* Te najbardziej popularne, ale także te poza szlakiem.
* Te, do których dojedziecie bez problemu komunikacją miejską, ale także takie, do których nieco trudniej dotrzeć, ale dzięki temu nie znajdziecie tam tłumów

Zaglądnijcie na ZNALEZISKO i wykopcie jeśli się Wam podoba.

Najlepsze plaże na Malcie - lista 26 plaż piaszczystych i skalistych

#rudeiczarne #malta #europa #podroze #podrozujzwykopem #zainteresowania #zwiedzajzwykopem #ciekawostki #wakacje #turystyka

Zapraszamy do śledzenia hashtagu #rudeiczarne , jeżeli chcesz być na bieżąco z naszymi publikacjami.
Pobierz rudeiczarne - Sezon wakacyjny za pasem, samoloty z Polski na Maltę latają pełne, dlat...
źródło: comment_1654759525lbT6FfUg0neNI0le4yGSB3.jpg

Jaki jesteś team?

  • Plaże piaszczyste 64.9% (1959)
  • Plaże skaliste 13.7% (415)
  • Bez znaczenia - oby było morze 21.4% (646)

Oddanych głosów: 3020

  • 73
@rudeiczarne: o, milo was widziec, z waszego bloga nie dawno bralam miejscowki do zwiedzania na malcie :D
co do plaz to sie nie wypowiem, ale jak ktos leci na malte zwiedzac i chce widokow to KONIECZNIE omijac szerokim lukiem Dingli Cliffs, srogie rozczarowanie, a bylam na golden hour. Za to jak ktos chce to poszukam klifow, na ktore trafilam przypadkiem po za przewodnikami, a zrobily piorunujace wrazenie :D
@sha128: Antygenowy 24h przed przylotem...(antygenowy musi byc w formie elektrocznego certyfikatu - poaszrpotu covidowego) PCR 72h przed przylotem. Lub certyfikat ozdrowienca na min 14 dni od daty testu pozytywnego i max 180 dni.
@rudeiczarne: pod kosciol a potem spacerek do miejsca na mapsach oznaczonego jako Cliff view. Straszne rozczarowanie, bo wczesniej tego dnia wyladowalam na trekkingu z Bahrija po okolicy, a zamiast na Dingli tluc sie busem moglam na Tar-Merhla skoczyc :(
@rudeiczarne: dzieki, ale raczej sie nie skusze tam wrocic, nawet jak wroce jeszcze kiedys na Malte :) dlugo tam zyjecie? Powiem szczerze ze turystycznie bylo fajnie pod wzgledem zwiedzania, chociaz bylam w ladniejszych miejscach w Europie, ale Malta wydaje sie byc swietnym miejscem do zycia.
Szczerze mówiąc nie byłem nigdy na plaży skalistej i nie mam pojęcia jak to w ogóle może wyglądać i funkcjonować, ale - bez doświadczenia, jedynie na bazie wyobraźni - koncept wydaje mi się #!$%@?. Nie ma zamków i babek z piasku, leży się niewygodnie, wszędzie wystające kamienie z ostrymi krawędziami, a nawet jak nie to twarde co w razie np. wywrotki niezbyt przyjemne. Kamień się nagrzewa (podobnie jak piasek), ale idąc sobie
@kknsgvnfbjndf: dla mnie najwiekszym rozczarowaniem byly wlasnie Dingli Cliffs i... Valetta. To znaczy - koniecznie warto byc i sie przejsc, ale po przewodnikach spodziewalam sie chyba za wiele. Mala, ciasna miescinka mocno zaniedbana po za kilkoma glownymi atrakcjami. Valette bym skondensowala do murow + kilka fot perspektywy na uliczkach + ogrody bo byly calkiem przyjemne, a potem podjechalabym do Sliemy na spacerek od Ponsonby do Paceville. Super tam sie idzie nabrzezem
@rudeiczarne: pracujecie jako freelancerzy czy w jakiejs korpo w Sliemie? mozesz opowiedziec cos o rynku pracy na Malcie? Nie ukrywam podoba mi sie z butelka wina z kumpelka z biura usiasc na plazy Font Għadir i obgadywac jakies korpo taski jak dziewczyny kolo ktorych chillowalam niedawno. Na tyle ze w sumie jestem na bierzaco od kilku msc z cenami wynajmow na Malcie.
@kknsgvnfbjndf: Nie kompalam sie za bardzo bo bylo dla mnie za zimno, ale tyle co weszlam do wody, to 0 meduz :P jak wchodzisz do Valetty to przechodzisz kolo pieknej ogromnej fontanny i do samego miasta wchodzisz przez brame glowna przez mury. Sa piekne, wysokie i maja fajne ogrody + niesamowite widoki.
@plusbear: no ja bylam zachwycona, przyjezdzala praktycznie planowo, plus darmowe wifi i obczajasz w apce gdzie jest bus. Jako ze ciezko mi bylo przestawic sie na lewostronny ruch na cyprze i nie ukrywam, lubie napic sie nad morzem wina to byla super opcja budzetowego zwiedzania.
@kknsgvnfbjndf: jak bedzie to gorsza pogoda (wiart, chlodniej itd.) to koniecznie wbij na jakis treking na caly dzien. Ja w sumie bylam przed sezonem po to, zeby malte schodzic na nogach, wiec wybor byl prosty :D od siebie polecam caly czas to jedno miejsce: https://www.google.com/maps/@35.8987404,14.3317959,15z bo maz po tym jak tam nas dotargalam byl tak zachwycony, ze potem caly wyjazd do tego miejsca porownywal. No i tutaj NIKOGO nie bylo po