Wpis z mikrobloga

Jesteśmy już blisko 7% na WIBOR 6M XD

Na dzień dzisiejszy rata nowego 30-letniego kredytu na 500k to 4 023,11 zł XD

Przez pierwsze 10 lat takiego kredytu przy aktualnym oprocentowaniu zapłacimy 429 922,29 zł samych odsetek
Przez pierwsze 10 lat takiego kredytu spłacimy 52 851,28 zł (10,57%) XD XD XD XD

A WIBOR cały czas do góry XD

kalkulator-kredytowy.azurewebsites.net

Ale pięknie ubrali towarzystwo :P

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
pastibox - Jesteśmy już blisko 7% na WIBOR 6M XD

Na dzień dzisiejszy rata nowego 3...

źródło: comment_1654757081Qdz65rRiJvMPVAX7cBYpAz.jpg

Pobierz
  • 78
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czlapka: AA, ok. Dzięki za wyjaśnienie :) To sporo zmienia. Bo gdybym poszedł do banku i chciał 500 a ci mi powiedzieli że spoko ale oddam 3x tyle to bym ich śmiechem zabił.
@Jasny_Pelny: stu procentowa prawda - ja zakładałem podwyżki stóp biorąc kredyt (przy wiborze 1,72), ale nie takie! Myślałem sobie inflacja zbliża się powoli do 3% to NBP żeby utrzymać cel inflacyjny zacznie powoli podnosić stopy o 1-1,5% na przestrzeni kilkunastu miesięcy (°°

jak brałeś 3 lata temu to możesz być nawet jeszcze odrobinę do przodu na zmiennym oprocentowaniu (w stosunku do
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zajete: a jakie podwyżki szanowny pan sobie życzył? Wziąłeś kredyt na ile? 20-30 lat? No to cyk, patrzymy do tyłu, referencyjna 6% była ostatnio 14 lat temu, a dokładnie 20 lat temu st00pka była na poziomie 8.5%. No co za zaskoczenie!
@mysz0n: Wbrew powszechnemu przekonaniu banki to taka sama jak nie większa lichwa co firmy pożyczkowe... Co z tego, że RRSO pożyczek bankowych jest formalnie niskie, skoro kredyty są brane na ogół na 30 lat, więc to RRSO trzeba x30 przemnożyć? ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i % od większej kwoty daje większą kwotę... Jak pożyczka jest na 1-5k to nawet 20% tak nie boli jak 20% od
@Lonesome_road: to co było 20 lat temu to jeszcze był koniec transformacji - przez większość lat 90tych stopy były na poziomie 20-30%
14 lat temu był światowy kryzys spowodowany krachem pożyczek hipotecznych w USA i Polsce z tego powodu stopy wzrosły z 4% na 6% podwyżka trwała 16 miesięcy! Teraz mamy podwyżki z 0,1% na 6% w ciągu 9 miesięcy - chyba jednak trochę inna dynamika, prawda? I taki scenariusz w
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zajete: co było a nie jest nie pisze się w rejestr, tia. Wcale a wcale niemożliwy jest powrót do stóp w okolicach 20%-30%.

Żyjemy w kraju w jakim żyjemy, oczekiwanie, że będzie normalnie, a rządzącym będzie można ufać można wsadzić sobie w buty żeby być trochę wyższym. W tym państwie trzeba być gotowym na najdziksze scenariusze, a nie nastawiać się, że będzie dobrze. A masa ludzi uległa jakiemuś dziwnemu przeświadczeniu, że
@Lonesome_road: Dzięki! :)

Nie chcę podważać nadmiernie wiarogodności tych danych, bo patrząc po narzekaniach w sieci faktycznie mogą być bardzo adekwatne, ale biorąc pod uwagę, że to są dane szacunkowe i źródła to raczej nie mają danych o nadpłatach, co mogłoby sporo zmienić.
@Lonesome_road: no tak sorry, że nie przewidziałem, że wybuchnie globalna pandemia w przeciągu roku od kiedy wziąłem kredyt XD

co było a nie jest nie pisze się w rejestr, tia. Wcale a wcale niemożliwy jest powrót do stóp w okolicach 20%-30%....

a gdzie ja to napisałem. Jasne że stopy może wywalić do 20-30% - ale też uważam, że miałem prawo zakładać biorąc kredyt w 2019 roku, że jednak czasy są trochę
@pastibox jak dla mnie glapa powoli będzie hamował podnoszenie stóp. Problemem nie są stare kredyty tylko nowe a te w tej chwili z rekomendacją KNF są praktycznie dla najbogatszych. Ale to takie wróżenie z fusów. Jeżeli nadal podwyżki będą takie szybkie to w końcu każdy będzie miał ciężko. U mnie w tej chwili rata urosła o 800 zł względem tego co brałem niecałe 3 lata temu. Po zmianie oprocentowania które będę miał