Wpis z mikrobloga

Jesteśmy już blisko 7% na WIBOR 6M XD

Na dzień dzisiejszy rata nowego 30-letniego kredytu na 500k to 4 023,11 zł XD

Przez pierwsze 10 lat takiego kredytu przy aktualnym oprocentowaniu zapłacimy 429 922,29 zł samych odsetek
Przez pierwsze 10 lat takiego kredytu spłacimy 52 851,28 zł (10,57%) XD XD XD XD

A WIBOR cały czas do góry XD

kalkulator-kredytowy.azurewebsites.net

Ale pięknie ubrali towarzystwo :P

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
pastibox - Jesteśmy już blisko 7% na WIBOR 6M XD

Na dzień dzisiejszy rata nowego 3...

źródło: comment_1654757081Qdz65rRiJvMPVAX7cBYpAz.jpg

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
@joolekk te kółeczko wzajemnego lizania sie po fiutach do mitycznych spadków od 2016 roku jest nawet calkiem zabawne, kiedys mnie to irytowało, ale teraz patrze na nich jak na uposledzonych ludzi, szkoda mi ich po prostu
  • Odpowiedz
Przez pierwsze 10 lat takiego kredytu przy aktualnym oprocentowaniu zapłacimy 429 922,29 zł samych odsetek


@pastibox: xD gościu ale wiesz że cykl podwyżek stóp trwa max jakieś 2-3 lata? Za jakiś rok jak się rynek oczyści zaczną je obniżać, zakładanie że stopy pozostaną na tym poziomie przez kolejne 10 lat to jakiś absurd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@proszebardzo2: chłopie nieważne, teraz są wysokie stopy to trzeba wklejać takie statystyki jak będą niskie to wtedy coś innego się znajdzie!!!!!1111oneone
  • Odpowiedz
@pastibox: w sumie to jest dramat, obstawiam że obecnie już duża grupa ma problem ze spłatą. Ja sobie poradzę, bo mam takie szczęście że rata początkowa to było mniej niż 10% dochodu, ale wiem że są tacy co im tysiąc złotych zostawało po opłatach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Moment... 1 000 000zl więcej do oddania niż się bierze? Pytam serio, nie wnikałem w temat.

Ale trzeba być #!$%@? aby brać 500k i wiedzieć że trzeba oddać 1.5kk o_O
  • Odpowiedz
xD gościu ale wiesz że cykl podwyżek stóp trwa max jakieś 2-3 lata?


@proszebardzo2:
Nie ma żadnej gwarancji, że tak szybko uda się naprawić pieniądz psuty przez 5 lat i to do tego nadal utrzymując realnie ujemne stopy procentowe.
Oczywiście chciałbym żeby tak było, ale nie potrafiłbym takich śmiałych tez obwieszczać.
  • Odpowiedz
@pastibox: Najgorsze, że takiej sytuacji nikt nawet w najczarniejszych scenariuszach nie zakładał. Sam zaczynam mieć dreszcze na myśl, że moja nadpłata już jest zjedzona w oprocentowanie, a to dopiero 3 rok z kredytem na 20 lat. W prawdzie można było zakładać, że na pewnym etapie będzie źle i WIBOR podskoczy ale tempo w jakim to się teraz dzieje (co miesiąc) jest pozbawione realnych możliwości co do wynagrodzeń. Problem już jest,
  • Odpowiedz
@pastibox: Przypominam, że średnia kwota kredytów zaciąganych na przestrzeni ostatnich lat to lekko ponad 300k a nie 500k, a większość kredytów NIE BYŁA brana pod korek (biorąc pod uwagę np. statystyki LTV).

Oczywiście jest grupa kredytobiorców, która faktycznie są w głębokiej dupie - są to ci kredytobiorcy, którzy brali kredyty pod korek niedawno, gdy stopy procentowe były najniższe, ale na pewno nie jest to większość kredytobiorców tylko mniejszość...

Myślę że
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Najgorsze, że takiej sytuacji nikt nawet w najczarniejszych scenariuszach nie zakładał.
@Jasny_Pelny: czuję się wywołany do odpowiedzi xD

@Pantegram: w kwietniu już jakaś 1/3 kredytobiorców wydawała na ratę ponad połowę zarobków, a vibovit był wtedy w okolicach 5-6% + wiele osób dopiero w najbliższych miesiącach będzie miało aktualizację raty. Różowo nie będzie.
  • Odpowiedz