Wpis z mikrobloga

#wolskiowojnie #wolski #ukraina

Przygotowuję kolejny raport z sytuacji na Ukrainie.
Zapewne większość z nas cieszy że RUS dostają właśnie wpiernicz w Sewierodoniecku ale IMHO bardziej zasadnym jest pytanie KTÓREGO NIKT NIE ZADAJE (w mass mediach) jak to się stało że w dobę URK stracili prawie 2/3 miasta mimo tego że ufortyfikowali owe polowo tak jak wcześniej Rubieżne, i dwie brygady (GN i OT) cofały się nagle za rzekę.
Oczywiście sytuacje uratowała rzucona 4 BPanc no i teraz cieszymy się że RUS mają tak 1-2k KIA i WIA :-)
Fajnie, super ale wracając do tego co stało się 3 dni temu to IMHO są dwie możliwości:
(moje luźne przypuszczenia)
- morale w GN i OT tak siadło że zaczęli się w panice wycofywać
- znów doszło do dziwnego przypadku kiedy żołnierze dostali rozkazy które były inne niż mieli dostać
Szklana do połowy pełna jest też szklaną do połowy pustą.

Droga Bahmut - Sewierodonieck dalej nie zdobyta przez Rosjan.
Mam też potwierdzenie że 2 tygodnie temu UKR zaczęli niektóre jednostki rotować, wyszło to dopiero na dniach. Niektóre jakoby są wycofywane do odtworzenia na zachodzie kraju (do potwierdzenia).

Ma ktoś mem z moim cyklem oceny działań? Muszę sobie zapisać do odcinka na YT.
wolskiowojnie - #wolskiowojnie #wolski #ukraina 

Przygotowuję kolejny raport z syt...

źródło: comment_1654412460LAaXRJwcdk7zRBTM32Yzi2.jpg

Pobierz
  • 154
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KruciHegot:

tutaj tez blokujesz ludzi za niewygodne pytania tak jak na tt?


A ty byś nie blokował? Mi by się nie chciało dyskutować. Np to napisane wyżej od innego
  • Odpowiedz
Panie @wolskiowojnie pytanie mam. Od początku wojny, ruskie ostrzeliwują zachodnią Ukrainę (ostatnio tunel beskidzki). Tylko czym? Czemu obrona przeciwrakietowa sobie z tym nie radzi? Jestem totalnym laikiem stąd pytanie do Uznanego Fachowca. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@wolskiowojnie: nie wiem czy to troll konto, jesli nie to mam ci cos do powiedzenia
1. Twoje raporty sa super, 10/10, szanuje
2. Nie wiem jak dlugo korzystasz z wykopu i czy to juz wiesz czy nie, ale napisze. Wykop jest pełen toksyków i przyglupow, nie daj sie prowokowac i najlepiej to ignoruj hejty i nie wdawaj sie w pyskowki tylko trzymaj sie merytorycznych wypowiedzi i sie nie zmieniaj, to
  • Odpowiedz
@Aryo: Ciekawe ile jeszcze razy ruscy zmienią główny cel i kierunek natarcia tej ,,operacji specjalnej'' xD Na razie to sobie tak skaczą,raz Popasna,raz inny Siewieropiździeck i nigdzie nie wychodzi.
  • Odpowiedz
@wolskiowojnie: a dlaczego nie bierzesz pod uwagę tego że przygotowali siewierodonieck pod kontratakt? Że to było planowe wycofanie i odbijanie było zaplanowane jeszcze przed odwrotem?
  • Odpowiedz
Mam też potwierdzenie że 2 tygodnie temu UKR zaczęli niektóre jednostki rotować, wyszło to dopiero na dniach


@wolskiowojnie: o przepraszam, "wykopowy Mukhabarat" miał te informacje na dniach. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) @Aryo pisał o tym w okolicach 26 maja. Tyle, że wtedy my też nie chcieliśmy za bardzo w to wierzyć, bo to zbiegło się z informacjami o wycofywaniu się Ukraińców z Siewierodoniecka
  • Odpowiedz