Wpis z mikrobloga

#wolskiowojnie #wolski #ukraina

Przygotowuję kolejny raport z sytuacji na Ukrainie.
Zapewne większość z nas cieszy że RUS dostają właśnie wpiernicz w Sewierodoniecku ale IMHO bardziej zasadnym jest pytanie KTÓREGO NIKT NIE ZADAJE (w mass mediach) jak to się stało że w dobę URK stracili prawie 2/3 miasta mimo tego że ufortyfikowali owe polowo tak jak wcześniej Rubieżne, i dwie brygady (GN i OT) cofały się nagle za rzekę.
Oczywiście sytuacje uratowała rzucona 4 BPanc no i teraz cieszymy się że RUS mają tak 1-2k KIA i WIA :-)
Fajnie, super ale wracając do tego co stało się 3 dni temu to IMHO są dwie możliwości:
(moje luźne przypuszczenia)
- morale w GN i OT tak siadło że zaczęli się w panice wycofywać
- znów doszło do dziwnego przypadku kiedy żołnierze dostali rozkazy które były inne niż mieli dostać
Szklana do połowy pełna jest też szklaną do połowy pustą.

Droga Bahmut - Sewierodonieck dalej nie zdobyta przez Rosjan.
Mam też potwierdzenie że 2 tygodnie temu UKR zaczęli niektóre jednostki rotować, wyszło to dopiero na dniach. Niektóre jakoby są wycofywane do odtworzenia na zachodzie kraju (do potwierdzenia).

Ma ktoś mem z moim cyklem oceny działań? Muszę sobie zapisać do odcinka na YT.
wolskiowojnie - #wolskiowojnie #wolski #ukraina 

Przygotowuję kolejny raport z syt...

źródło: comment_1654412460LAaXRJwcdk7zRBTM32Yzi2.jpg

Pobierz
  • 154
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dupinka5000:

Sprawdź tag #aryoconcent


Lepiej nie. Żadne ze mnie źródło. Trochę żałuję, że pokasowałem wpisy od Euromajdanu aż po 2020 r.. Było niezłe archiwum na temat sytuacji gospodarczo-politycznej w całym regionie. O sprzęcie wojskowym obu stron też nie mało
  • Odpowiedz
@wolskiowojnie: co bedzie game changerem, bo mialy byc to podarowane samoloty, czolgi, artyleria m777, teraz mówi sie o MLRS ale czy to coś zmieni bo jednak Ukraińcy traca tereny. O co moga jeszcze prosic? I czy te dary sa po prostu kumulowane na mocna ofensywe? Jak to widzisz?
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina
Gdzieś chyba w TVN jeden reporter mówił że straty armi Ukraińców mogą być między 10 tyś a 20 tyś. Ale w sztabach w Ukrainie mówią po cichu bliżej 20 tyś.

Wartości są dosyć realne. Plus 2 razy tyle kalek.
Reporterzy którzy byli na froncie mówią że jest bardzo ciężko ale morale jest nadal wysokie. Jakby nie patrzeć Ukraincy nie mają wyboru (opcjonalnie ucieczka za granice), bronią przed hordą barbarzyńców.
  • Odpowiedz
@Loyalis: IMHO nie będzie game changera. Ten już był -wola walki Ukraińców.

To co dostaję UA z NATO pozwala uzupełnić i braki amunicji po ZSRR.
GMLRS za Wilchę? Obleci, choć zasięg dostarczonych wersji niższy niż Wilchy.
Za Toczki-U nie ma ATMCSów niestety.
M109A3 za 2S3? Fajnie podobny syf. Lepsza
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@wolskiowojnie: czy poziom bycia ekspertem określa się na podstawie maksymalnej liczby wrzuconych skrótów w zdanie, bo tego nie da się zupełnie czytać?
  • Odpowiedz
Fajnie, super ale wracając do tego co stało się 3 dni temu to IMHO są dwie możliwości:

(moje luźne przypuszczenia)

- morale w GN i OT tak siadło że zaczęli się w panice wycofywać

- znów doszło do dziwnego przypadku kiedy żołnierze dostali rozkazy które były inne niż mieli dostać


@wolskiowojnie: Możliwość trzecia: miasto jest nic nie warte, w większości ewakuowane, a Rosjanie są turbogównem w walkach miejskich i wleźli
  • Odpowiedz
@wolskiowojnie: możliwy jest scenariusz pośredni, tzn całość miała być wciągnięciem Rosjan w zasadzkę i walki miejskie, ale z powodu ukształtowania miasta skończyło się utratą sporej części Siewierodoniecka. Nie jest to aż tak istotne jak się może wydawać, istotne jest posiadanie w tym miejscu jakiegokolwiek przyczółka po drugiej stronie rzeki więc miasta mogliby i stracić nawet 90%, byle nie całość.
  • Odpowiedz