Wpis z mikrobloga

#wolskiowojnie #wolski #ukraina

Przygotowuję kolejny raport z sytuacji na Ukrainie.
Zapewne większość z nas cieszy że RUS dostają właśnie wpiernicz w Sewierodoniecku ale IMHO bardziej zasadnym jest pytanie KTÓREGO NIKT NIE ZADAJE (w mass mediach) jak to się stało że w dobę URK stracili prawie 2/3 miasta mimo tego że ufortyfikowali owe polowo tak jak wcześniej Rubieżne, i dwie brygady (GN i OT) cofały się nagle za rzekę.
Oczywiście sytuacje uratowała rzucona 4 BPanc no i teraz cieszymy się że RUS mają tak 1-2k KIA i WIA :-)
Fajnie, super ale wracając do tego co stało się 3 dni temu to IMHO są dwie możliwości:
(moje luźne przypuszczenia)
- morale w GN i OT tak siadło że zaczęli się w panice wycofywać
- znów doszło do dziwnego przypadku kiedy żołnierze dostali rozkazy które były inne niż mieli dostać
Szklana do połowy pełna jest też szklaną do połowy pustą.

Droga Bahmut - Sewierodonieck dalej nie zdobyta przez Rosjan.
Mam też potwierdzenie że 2 tygodnie temu UKR zaczęli niektóre jednostki rotować, wyszło to dopiero na dniach. Niektóre jakoby są wycofywane do odtworzenia na zachodzie kraju (do potwierdzenia).

Ma ktoś mem z moim cyklem oceny działań? Muszę sobie zapisać do odcinka na YT.
wolskiowojnie - #wolskiowojnie #wolski #ukraina 

Przygotowuję kolejny raport z syt...

źródło: comment_1654412460LAaXRJwcdk7zRBTM32Yzi2.jpg

Pobierz
  • 154
@wolskiowojnie: @surlin: no właśnie też o tym czytałem - to nie było przypadkiem celowe działanie?

@wova: Tak czy inaczej oni się w tym kotle tylko po to biją, aby moskwie zadawać jak największe straty i wiązać ich siły w tym (dogodnym dla obrońców) miejscu. Każdu kacap który musi bić tam wysłany = kacap mniej do ochrony "zdobytych" terenów, mniej do pacyfikacji ludności, mniejsze możliwości reakcji na ruchy w innych
@surlin:
Ja szczerze pisząc nieco nie kupuje narracji o "wciąganiu". UKR w Sewierodoniecku z "jakiś" przyczyn nagle oddali zwartą zabudowę miejską którą przygotowywali do obrony po ewakuacji ludności a powstrzymali RUS dopiero na terenach przemysłowych. Do tego rzucili straż pożarną jaką mieli tj 4BPanc. To na czerwono zajęli Rosjanie (potem był kontratak) , serio to wygląda co najmniej dziwnie. No nic, pewnie dodatkowe info wypłynie z czasem.
wolskiowojnie - @surlin: 
Ja szczerze pisząc nieco nie kupuje narracji o "wciąganiu"...

źródło: comment_1654413783pxCHCzZATnmPLGZsX7wNyD.jpg

Pobierz