Wpis z mikrobloga

#ukraina #emigracja

Tak w ogóle #!$%@?ąc od słuszności tezy to nie widzę, żeby ktokolwiek w Polsce narzekał, że Ukraińcy uciekają przed wojną dalej niż do krajów sąsiednich. W przypadku kiedy była wojna w Syrii pojawiały się głosy, że przecież czemu Polska miałaby przyjąć 6 tysięcy uchodźców, skoro oni już stają się emigrantami zarobkowymi.

Wyjaśni ktoś mi tą niespójność?
  • 64
Wyjaśni ktoś mi tą niespójność?


@Hekun: W przypadku wojny w Syrii większość uchodźców robiła to nielegalnie, bez jakichkolwiek dokumentów, a najlepiej to już tak wejść do Europy, żeby nikt się nie kapnął że ktoś wszedł i co ze sobą wniósł. Nie mówiąc o tym, że często Ci "Syryjscy" uchodźcy byli z Afganistanu, Iraku, Turcji, Egiptu, Somalii, Kongo i innych mniej lub bardziej egzotycznych zakątków.

Ukraińcy mają dokumenty, czekają grzecznie w kolejce
@Hekun: taka jest różnica że jak Polacy uciekali z PRLu zwłaszcza jak był stan wojenny to też często lądowali w 'obozach dla uchodźców" (tj tymczasowym miejscu) w takim Wiedniu, kraju neutralnym. Czekali na azyl polityczny, rozpatrzenie wniosków itd. a potem w zależności od umiejętności języka rodziny próbowali LEGALNIE EMIGROWAĆ do np. Kanady. Nie mogli sobie wskoczyć w pociąg i wylądować w Londynie. Może i część kombinowała nielegalnie ale wtedy mieli zawsze
@Hekun prawda jest taka, że nie chcieliśmy muzułmanów. Wszyscy doskonale o tym wiemy. Była wtedy ta narracja że przejmą Europę, była masa zamachów terrorystycznych, fala gwałtów i wszyscy się bali. PiS na tych antymuzulmanskich nastrojach wygrał sobie wybory.

Nie wiem po co na siłę ludzie szukają teraz argumentów, że było inaczej. 90% ludzi wtedy je***o po arabach a teraz kombinowanie od lewa do prawa xD
@Hekun: taka różnica że uciekają dalej i tam też ich chcą przyjmować. Z w falą emigracji z krajów
afrykańskich itp. było dużo obaw w społeczeństwie i to był powód dla czego nie musieliśmy ich przyjmować. Mimo że ukraina jest obok to i tak dużo osób im nie chce pomagać albo uważa że pomagamy za bardzo. No i większe poparcia dla ukrainy można też tłumaczyć tym że dużo bardziej sie utożsamiamy z
@Hekun: ale wy jesteście #!$%@? głupi aż szkoda słów, pasożyt pozna pasożyta i to pasożyty wiedziały kim są uchodźcy arabskiego pochodzenia. Gdzie są ci uchodźcy z syrii teraz? Czemu nie stoją w kolejce razem z ukranicami którzy pełnoprawnie proszą o azyl?
@Hekun: lubicie nazywać Ukraińców zwierzętami, i przy okazji równać ich z uchodzczami arabskiego pochodzenia, nie widzicie sprzeczności? Te ukrainskie zwierzęta, mimo wojny za plecami czekają aż służby zweryfikują ich tożsamości, nie przedzierają się przez granice. Poznałem dużo wyznawców Allaha mieszkając w Turcji i wiem że nawet najgorszy z nich jest lepszy niż Ty. Nie chodzi o rasizm, nie chodzi o wrogość do czyjejś kultury, chodzi o strach polskich pasożytów. Które idealnie