Wpis z mikrobloga

Religia mi tak sprała głowę że jako dojrzewający nastolatek czułem się winny i przyznawałem się staremu kawalerowi w sukience że waliłem konia #bekazkatoli
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@srogie_ciasteczko: Oczywiście, w ramach lekcjonarza czyta się wszystko.
Zaraz po samym dekalogu masz w księdze wyjścia prawo o ołtarzu, a w księdze powtórzonego prawa historyjkę o Mojżeszu jako pośredniku. Nic o jakichś karach, o których piszesz.
  • Odpowiedz
@Gwendeith: to jest niesamowite jak się pomyśli co by było, gdyby to była jakaś nowa idea, albo gdyby znienawidzone LGBT robiło coś równie chorego. No pomyślcie, ktoś zakłada kult i od najwcześniejszych lat wpaja dzieciom, że mają się ich słuchać, bo Bóg ukarze ich piekłem i zmuszają te dzieci do opowiadania o wszystkich występkach, w tym masturbacji. Do tego dochodzi do licznych przypadków molestowania i gwałtów na tychże dzieciach, a
  • Odpowiedz
@krzychkrzych: usunięto drugie:

Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż
  • Odpowiedz
@Gwendeith: spójrz na to z innej strony, dzięki tobie ksiądz też sobie mógł zwalić jak pomyślał o tym jak ty waliłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
katechetka powiedziała "jak wolicie czegoś księdzu nie mówić to powiedzcie 'więcej grzechów nie pamiętam'


@Sharlene: intrygujące, że uznała za stosowne wam coś takiego podsunąć.

@Gwendeith: ileś moich znajomych różowych wspominało niezależnie od siebie, że w ich parafiach (różnych!), w czasach okołokomunijnych był taki ksiądz, do którego starsze dziewczynki ostrzegały, żeby do spowiedzi nie iść, bo o brzydkie rzeczy pyta i bardzo o nie ciśnie.

Ale tak poza tym,
  • Odpowiedz
@Gwendeith: w ogóle dziwne , że religia tak nas zniewala, że przyzwalamy na to, że nieletnie dzieci mówią obcemu dorosłemu facetowi o rzeczach intymnych, co nie powinny go interesować. Religia w takiej sytuacji tylko zwiększa poczucie wstydu, oddziałuje na psychikę, może wpłynąć na dorosłe życie seksualne. W myśl, że s--s to nie jest przyjemność tylko zło i czeka mnie kara. Każdy lekarz powie, że s--s to zdrowie, ale nie w
  • Odpowiedz
Do tego kwestia grzechu onanizmu nie wynikała z samego stosunku przerywanego, ale z tego, że niejaki Onan wystąpił przeciw prawu bożemu i odmówił "spłodzenia dziecka swojemu bratu"


@skarbnik:
badz sobie Onanem
Zrób cos inaczej około seksu niż należy
Cały świat nazywa walenie konia twoim imieniem xddd
  • Odpowiedz
@sinusik: jestem osobą dorosłą która widzi patologię w nakłanianiu dzieci do opowiadania obcym facetom bez wykształcenia pedagogicznego i wiedzy o seksuologii, o swoim życiu intymnym w okresie dojrzewania kiedy to masturbacja jest naturalną rzeczą, czuję się ofiarą czarnej mafii w tej kwestii. Otwarcie krytykuję watykańską instytucję za psychologiczne manipulacje stosowane na dzieciach. Mój wpis jest dobrowolny - przed jego opublikowaniem nikt mnie nie straszył piekłem ani nie zmuszał do jego
  • Odpowiedz
@Gwendeith: Ja się z tego nie spowiadałem xD Ale raz ksiądz sam dopytywał czy nie oglądam p---o... oczywiście zaprzeczyłem. Bóg jednak nie dał mu hinta, że to nie prawda, albo sam stwierdził, że to spoko, bo rozgrzeszenie otrzymałem. Jednakże myślę, że spowiedź, ogólnie jest oczyszczająca, ale nie do księdza, nie cicho i do ucha, tylko publiczna, do ludzi, do znajomych, żon, męży, dzieci. Przed ślubem kościelnym już dałem sobie spokój
  • Odpowiedz
@Gwendeith: Tak wogóle, to myślę, że prawdziwa spowiedź, to właśnie to co robisz teraz. Piszesz prawdę, publicznie, pod swoim nickiem. W spowiedzi nie chodzi o poczucie winy, tylko o oczyszczenie. Piszesz coś i oczekujesz odpowiedzi, opinii, oceny. Część ludzi Cię potępi, część wybaczy, część zrozumie, część okaże się taka sama jak ty i poczuje się lepiej, że nie jest sama na świecie. Wielu z nas zostało skrzywdzonych przez religię, ja
  • Odpowiedz
@skarbnik: Jednakże był w biblii wątek o potępieniu walenia konia, bo ktoś spusczał się na ziemie... chodziło o onanizm, bo było podkreślone, że to marnotrastwo nasienia. Czytałem biblię od deski do deski w dwóch róznych przełożeniach, Wujka i Tysiąclecia. Wprawdzie było to ponad 20 lat temu, ale mam dość dobrą pamięć (niestety nie do imion). Ilość niekonsekwencji, ukrywanych faktów i przeinaczeń w kk jest gigantyczna. Jako 20-23 latek mając wiedzę
  • Odpowiedz
@Gwendeith w ramach studiów teologicznych mają pełne przygotowanie pedagogiczne. Teolog to w zasadzie nauczyciel, te studia są bardzo zbliżone. Z resztą masz rację.
  • Odpowiedz