Wpis z mikrobloga

@Issac: jakieś 12 lat temu rozglądałem się za mieszkaniem i wyglądało to dokładnie tak samo, 400k pożyczone, ponad 800 do spłaty. Mam wrażenie, że przez te niskie oprocentowanie w ostatnich latach ludzie zaczęli myśleć, że kredyt im się należy. No sorry, obróć stół. Pożyczyłbyś komuś kasę na 30 lat, znając wszystkie możliwe ryzyka dla waluty, którą pożyczasz? Już nawet nie mówię o realiach gospodarczych, które zmieniają się co rok, ale nawet
U nas pełne ryzyko bierze na siebie kredytobiorca


@nbzwdsdzbcps: tylko ryzyko wysokości wiboru, nie wliczasz innych realnych ryzyk, które wymieniłem. To jest tak niestabilny kraj, że ja się trochę dziwię, że ktoś z zagranicy przyjeżdża tu robić biznes.
@trololo55: Rzeczywiście kraj jest niestabilny ale mimo wszystko można to wliczyć również w wyższe stałe oprocentowanie dla całego okresu kredytowania by chociaż dać szansę podjęcia odpowiedzialnej decyzji mimo, że zapłacimy za to więcej niż lepiej rozwinięte kraje. W tym wypadku nie mamy takiej szansy co jest złe.
jakieś 12 lat temu rozglądałem się za mieszkaniem i wyglądało to dokładnie tak samo, 400k pożyczone, ponad 800 do spłaty. Mam wrażenie, że przez te niskie oprocentowanie w ostatnich latach ludzie zaczęli myśleć, że kredyt im się należy. No sorry, obróć stół. Pożyczyłbyś komuś kasę na 30 lat, znając wszystkie możliwe ryzyka dla waluty, którą pożyczasz? Już nawet nie mówię o realiach gospodarczych, które zmieniają się co rok, ale nawet polityka, prawo,
Pożyczyłbyś komuś kasę na 30 lat, znając wszystkie możliwe ryzyka dla waluty, którą pożyczasz?


@trololo55: Słyszałeś kiedyś o rezerwie obowiązkowej? Słyszałeś o tym, że bank komercyjny pożycza pieniądze z banku centralnego po niższym oprocentowaniu, dokłada swoją marżę po czym daje pieniądze Tobie? Wiesz, że to nie jest jak w kaczorze donaldzie, że bank ma wielki sejf jak Sknerus MakKwacz i pożycza ludziom SWOJE pieniądze?

To jakbyś miał sklep w którym nie