Wpis z mikrobloga

Wojtek Sokół twierdzi, że dożyje około 151-181 lat, ponieważ w jednym z kawałków nawija, że „drzewa, z którego moją trumnę mają strugać, jeszcze tu nie zasadziłem” - większość drzew, z których wykonywane są trumny (dąb/sosna) można ściąć dopiero po 110-140 latach.

Natomiast, jeśli Wojtek wcale tak nie uważa, a po prostu o tym zapomniał - radzimy się pospieszyć, bo drzewa rosną długo!

Pobierz koba01 - Wojtek Sokół twierdzi, że dożyje około 151-181 lat, ponieważ w jednym z kawa...
źródło: comment_1653848348StLeCiqJO0cKYPowp2AgNU.jpg
  • 82
@koba01 sosny ścina się zwykle koło 90 lat już nawet. Są też inne gatunki z których się klepie trumny. Lekkie miękkie drewno jest z drzew szybko rosnących które mają swój wiek rębności nawet 60 lat.

Wystarczy poszukać wieku rębności gatunków wg siedliska itp.

Oraz mimo wieku dojrzałości rębnej pozyskuje się drewno w innych etapach pielęgnacyjnych przed zrębem głównego drzewostanu.
Wojtek Sokół twierdzi, że dożyje około 151-181 lat, ponieważ w jednym z kawałków nawija, że „drzewa, z którego moją trumnę mają strugać, jeszcze tu nie zasadziłem” - większość drzew, z których wykonywane są trumny (dąb/sosna) można ściąć dopiero po 110-140 latach.


@koba01: Przedsiębiorcy pogrzebowi go nienawidzą. Znany raper znalazł sposób na nieśmiertelność.
@pabloAntonio: Ojciec był za komuny przedstawicielem jakiejś szwajcarskiej firmy na Polskę, matka miała biznes odzieżowy, wujek jakiś tam profesor fizyk, pradziadek Wyspiański. A sam Sokół chodził do szkoły plastycznej i jako dzieciak za komuny brał udział w nagrywaniu programu 5-10-15.

To teraz go porównać z jakimś Peją czy innym Wilkiem i widać że wizerunek prawilnego Sokoła z WWO to bajka xD
większość drzew, z których wykonywane są trumny (dąb/sosna) można ściąć dopiero po 110-140 latach.


@koba01: no i tu masz błąd

JESTEM STOLARZEM - TRUMNY ROBI SIĘ Z TOPOLI, WIERZBY I BRZOZY

Topola po wycięciu i wysuszeniu wygląda do złudzenia podobnie do Dębu

Topola od zasadzenia do wycięcia może mieć z 20 lat.