Wpis z mikrobloga

Nosz #!$%@?, chciałem zrobić sobie blat z materiału staron - nic nadzwyczajnego 3mx60cm z otworami na zlew i kuchnię. Podobno materiał nie jest idealny bo podatny na rysy ale mi się podobał. Jak dostałem wycenę to zdębiałem. 12.5k czyli 2 miesiące mojej pracy xD

Już bardziej mi się opłaca wziąć bezpłatny urlop i samemu sobie zrobić blat na przykład z żywicy. A branża remontowo-meblowa niech #!$%@?, mam nadzieję że nadchodzący kryzys na nieruchomościach da im mocno po dupie.

#bekazbudowlancow #nieruchomosci #remontujzwykopem #kuchnia #remont
Pobierz Viado - Nosz #!$%@?, chciałem zrobić sobie blat z materiału staron - nic nadzwyczajne...
źródło: comment_1653600668z5xmWBf1u4UMeJR94yExMO.jpg
  • 60
@Drmscape2: I to (robocizna+koszty ogólnego zarządu wykonania jednego blatu) według Ciebie kosztuje 9-10k? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym porównujesz technologie obrabiania płyt akrylowo-mineralnych (gdzie polimer stanowi osnowę) do kompaktowanego minerału, jakim jest dekton - serio myślisz, że te same maszyny i procesy są wykorzystywane do obróbki materiałów z takimi różnicami w twardościach?
serio myślisz, że te same maszyny i procesy są wykorzystywane do obróbki materiałów z takimi różnicami w twardościach?


@wierchel: nie wiem bo się na tym nie znam. Jakbym się znał, to bym otworzył swoją działalność i montował ludziom Staron za gruby hajs z wielką marżą, skoro to takie proste.
@Viado: ja za granitowy blat w zeszłym roku płaciłem jakoś lekko ponad 10k, teraz jak gadałem z gościem to 40% więcej bym musiał dać. Poszły materiały, robocizna itp do góry. W cenie jaką miałem to większa jej część to była obróbka i robota z montażem
@Viado: Oj tak byczq, 500+.

Branża meblarska to dramat. Marże mają chyba w okolicach 1000%. Od roku dłubię sobie coraz bardziej złożone rzeczy sam i jak tak dalej pójdzie to chyba otworzę własny zakład bo ładnie wychodzi i to sama przyjemność a nie siedzenie przed komputerem. Dodatkowo, robiąc błędy uczysz się je zauważać i niestety okazuje się że w drogich meblach też są amatorskie babole.

I jeszcze ciekawostka: ceny mosiężnych uchwytów
@Drmscape2: co Ty masz z tym otwieraniem działalności? powtarzasz się :)
Z Twoim, szanownym podejściem klient, który nie otworzył działalności/nie jest specem od danego towaru, nie ma podstaw, aby wyceniać towar który kupuje. Chciałbym mieć tylko takich klientów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
staron


@Viado: nie wiem jak dokładnia specyfikacja tego blatu, ale jedna płyta tego materiału kosztuje nawet 2400zl netto, ma 12,3mm grubości wiec na blat kuchenny pewnie to za malo i trzeba uzyć 2 plyty, dodaj obrobke na maszynach które nie kosztowały tysiąc złotych, krawędzie ,kleje,- koszt materiałow już masz. Trzeba opłacić ludzi którzy dojadą na pomiar i montaż. Na usłudze wypadałoby coś zarobić , a że produkt drogi i mogą być
@bar-mi: a i jescze na koniec dodaj podatek VAT, a od różnicy przychód/koszty odejmij podatek dochododowy. tyle właśnie zarobić usługodawca. innymi słowy-granica między zarobkiem a strata jest bardzo bliska
@marcel_pijak: wow, rzeczowa analiza.
Zgodnie z obliczeniami, mając dwóch pracowników na etat należy wyprodukować blat 3m sztuk dwie na miesiąc, aby opłacić koszty działalności +8k miesięcznie do ręki. Jeśli uwzględnimy koszt materiału to wyjdzie koło 2,2 sztuki na miesiąc. Koszty leasingu możesz sobie odpuścić, bo przy takiej wydajności to dwóch pracowników by to dłutem wyskrobało.
Na resztę mi się nawet nie chce odpowiadać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@marcel_pijak tak wiem, że jest tani. Bardziej mnie dziwi narzekanie opa na wycenę blatu, na blaty w cenie kuchni raczej mało kto może sobie pozwolić i dziwne, że skoro go stać na taki wymysł, to że narzeka